liceum w Chojnie

     
  Strona główna  
   
  Historia szkoły  
   
  Dokumenty szkoły  
   
  Zasady rekrutacji  
   
  Profilaktyka  
   
  Nauczyciele  
   
  Samorząd Uczniowski  
   
  Rada Rodziców  
   
  Kierunki i wychowawcy klas  
   
  Kalendarz roku szkolnego  
   
  Kalendarz imprez i uroczystości  
   
  Olimpiady, konkursy, zawody  
   
  Koła zainteresowań  
   
  Absolwenci  
   
  Matura  
   
  Egzamin zawodowy  
   
  Osiągnięcia uczniów  
   
  Patronaty i współpraca  
   
  Współpraca z zagranicą  
   
  Europejskie projekty edukacyjne  
   
  Klub Europejski Douzelage  
   
  Wolontariat  
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
   
  Gazeta szkolna "WIÓRY"  
   
  Super Klasa  
   
  Sport  
   
  Informacje dla rodziców  
   
  Kontakty z nauczycielami  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1chojna@o2.pl

tel./faks 091 414 20 29


PATRONATY - WSPÓŁPRACA

 
   
     
   
     
 
 
     
     
 
 
     
     

 


 

    Dnia 11 stycznia 2009 roku odbył się XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego przewodnim tematem była profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. Realizowane było również hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch!”. Fundacja ze środków uzyskanych w zbiórce zakupi sprzęt i aparaturę medyczną dla szpitali oraz będzie finansować cztery programy medyczne i program edukacyjny: „Ratujemy i Uczymy Ratować.” Ogólnopolska akcja rozpoczęła się około godziny dziewiątej rano i trwała do godziny dwudziestej, kiedy to zakończyła się tradycyjnym „światełkiem do nieba”.


    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie tradycyjnie włączył się w XVII finał WOŚP, powołując Sztab składający się z  84 woluntariuszy, których opiekunem była Pani Bianka Małysz. Do Sztabu ZSP Nr 1 dołączyli  strażacy z Chojny, jednostki straży pożarnej z  Niemiec oraz uczniowie szkoły podstawowej w Godkowie i w Chojnie. Woluntariusze podzieli się na kilka grup, kwestujących w różnych miejscach na terenie gminy Chojna. Zbieranie pieniędzy odbywało się w miłej atmosferze, która udzielała się wszystkim ludziom, co sprawiało, iż byli oni niezmiernie hojni. Na wszystkich woluntariuszy, w godzinach od czternastej do siedemnastej, w stołówce internatu czekał gorący posiłek przygotowany przez panie nauczycielki ZSP Nr 1 uczące przedmiotów zawodowych w Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych i Hotelarskim.  Na ulicach Chojny można było spotkać radosne grupy osób kwestujących, którym pomimo zimna nie brakowało chęci do zbierania pieniędzy na szczytny cel - wielu z nich zbierało pieniądze przez kilkanaście godzin. Kolejnym istotnym punktem XVII finału WOŚP była zorganizowana przed Centrum Kultury w Chojnie licytacja gadżetów oraz występy artystyczne młodzieży i dzieci. Wśród wystawionych do licytacji przedmiotów znalazły się również gadżety i plakaty WOŚP przekazane przez ZSP Nr 1 w Chojnie. Dochód uzyskany przez CK z licytacji wynosił  640 złotych. Całą kwotę Centrum  Kultury przekazało Sztabowi przy ZSP Nr 1 w Chojnie i tym samym zasiliło pulę pieniędzy ze zbiórki publicznej. Zwieńczeniem uroczystości było uroczyste „światełko do nieba” jak zawsze o godzinie dwudziestej. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali strażacy.


     Ostateczna kwota zebrana przez woluntariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych   Nr 1 w Chojnie, z uwzględnieniem kwoty z licytacji i kwot  zebranych przez straż pożarną oraz uczniów ze szkoły podstawowej w Godkowie i w Chojnie wynosi ponad 13 484 złote, w tym ZSP Nr 1 ponad 12. 848 zł i 154 euro, strażacy 423 zł   i 13 euro, szkoła w Godkowie 789.88 zł, szkoła podstawowa w Chojnie 155.61 zł.     
Chojeński Sztab WOŚP przy ZSP Nr 1 dokonał w tym roku nie lada wyczynu, który na pewno wspomoże ogólnopolską akcję.
Wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki pieniędzy, a także darczyńcom Serdecznie Dziękujemy!

 
Justyna Wiśniewska – wolontariuszka, uczennica LO w ZSP Nr 1 w Chojnie

 

 

LINKI


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


Dziennik elektroniczny

 
 

GALERIA

VI pokaz stołów Bożonarodzeniowych

 
     
 
 
     
  Festiwal Piosenki Angielskiej  
     
   
     
   
     
   
     
 

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie