Strona główna  
   
  Historia szkoły  
   
  Absolwenci  
   
  Dokumenty szkoły  
   
  Zasady rekrutacji  
   
  Nauczyciele  
   
  Samorząd Uczniowski  
   
  Rada Rodziców  
   
  Kierunki i wychowawcy klas  
   
  Kalendarz roku szkolnego  
   
  Profilaktyka  
   
  Kalendarz imprez i uroczystości  
   
  Olimpiady, konkursy, zawody  
   
  Koła zainteresowań  
   
  Matura  
   
  Egzamin zawodowy  
   
  Osiągnięcia uczniów  
   
  Patronaty i współpraca  
   
  Udział szkoły w projektach  
   
  Współpraca z zagranicą  
   
  Europejskie projekty edukacyjne  
   
  Klub Europejski Douzelage  
   
  Wolontariat  
   
   
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
   
  Gazeta szkolna "WIÓRY"  
   
  Super Klasa  
   
  Sport  
   
  Informacje dla rodziców  
   
  Doradca zawodowy  
   
  Internat  
   
  50 lat Liceum Ogólnokształcacego w Chojnie  
   
  Moodle  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
   
 
 
     
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
 

 

XIV Festiwal Piosenki Angielskiej Chojna 2007

Już po raz czternasty, w dniach  27-28 kwietnia, w Centrum Kultury w Chojnie,  odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. Skład uczestników podobnie  jak w latach ubiegłych międzynarodowy.  Komisja na podstawie nadesłanych nagrań demo zakwalifikowała ( I etap)  34  podmioty  -   87 wykonawców,  w przedziale wiekowym 16-26 lat, reprezentujących  szkoły ponadgimnazjalne, wyższe, ośrodki kultury, kluby, stowarzyszenia  z Polski i  Węgier.
W piątek  o godz. 15.00 odbył się półfinał  Festiwalu ( II etap), podczas którego jury zakwalifikuje do sobotniego finału ( III etap ) dziesięć/dwanaście podmiotów, spośród których wyłonieni będą laureaci. Jury przyzna trzy pierwsze nagrody oraz dwa wyróżnienia. Oprócz tego przewidziana jest nagroda publiczności i jak zwykle nagroda dla publiczności.
W piątek, po zakończeniu części konkursowej, tj. ok. godz. 20.00, wystąpił przed chojeńską publicznością  obchodzący jubileusz - 20-lecie pracy twórczej, zespół Włochaty, z liderem Pawłem Pawłowskim, który od lat uczestniczy w obradach jury chojeńskiego festiwalu. Koncert poprzedzony będzie  występem zespołu Świadomość.
W sobotę, o godz. 16.00 rozpoczął się finał Festiwalu Piosenki Angielskiej Chojna 2007, a w czasie obrad jury (ok. godz. 18.30 ) wystąpił ubiegłoroczny zwycięzca -  zespół   Big Fat Mama.
Tegoroczny Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiaty Gryfińskiego oraz Burmistrza Chojny.
Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje TVP3 Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Kurier Szczeciński oraz Gazeta Chojeńska.
Organizatorami Festiwalu są ZSP Nr 1 i ZSP Nr 2 w Chojnie wraz z Centrum Kultury w Chojnie. 

                              

Komitet Organizacyjny XIV Festiwalu Piosenki Angielskiej Chojna 2007
ZSP Nr 1 i ZSP Nr 2 w Chojnie

***

All Together zwycięzcą festiwalu

Ponad 30 wykonawców (ogółem blisko 90 osób) wystąpiło w piątek i sobotę podczas XIV Festiwalu Piosenki Angielskiej w Chojnie. Była to młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i studenci ze Szczecina, Gorzowa, Bydgoszczy, Kołobrzegu, Koszalina, Dębna, Wałcza i Chojny, a także z węgierskiego miasta Köszeg, współpracującego z Chojną w ramach stowarzyszenia Douzelage. Do sobotnich finałów zakwalifikowano 12 wykonawców.


All Together - zwycięzca festiwalu

Festiwal ma wysoką renomę nie tylko w naszym województwie. Dla wielu laureatów występy w Chojnie były początkiem kariery. Ubiegłoroczny zwycięzca - zespół Big Fat Mama ze Szczecina (wystąpił w sobotę jako gość) zakwalifikował się właśnie na festiwal w Opolu, podobnie jak Aleksandra Tobolewska, która wygrała w 2003 r. Z kolei Natalia Pastewska zdobyła w 2004 r. Grand Prix na bardzo prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a teraz ma nagrywać ścieżkę dźwiękową do drugiej części filmu "U Pana Boga za piecem". Nagrody na różnych festiwalach zdobywał też Olek Różanek z zespołem Rykoszept (zwycięzca sprzed 2 lat).


Damian Rybicki zajął II miejsce

W tym roku poziom był nieco niższy, ale laureatom mimo to można wróżyć dalsze sukcesy. W jury zasiadało wielu doświadczonych specjalistów, w tym: Jacek Lesiak (obecnie basista w zespole S. Sojki), Andrzej Kwinto (grał z Kasią Nosowską), Paweł Pawłowski (wokalista zespołu Włochaty), Sławomir Błęcki (lider grupy Olej), Paweł Wróbel - muzyk i nauczyciel z Widuchowej, Monika Petryczko z redakcji muzycznej Polskiego Radia w Szczecinie. W sobotę obradom jury przewodniczył burmistrz Chojny Adam Fedorowicz, a poziom językowy oceniał przedstawiciel firmy Ennbeton ze Szczecina Niall Mason.
Zwycięzcą (nagroda w wys. 1300 zł) został zespół All Together (patrz str.1) z Uniwersytetu Szczecińskiego - m.in. za walory wokalne Izabeli Turowskiej i bardzo dobre aranżacje pięcioosobowej sekcji dętej. II miejsce (nagroda starosty - kino domowe wartości 1200 zł) przyznano Damianowi Rybickiemu z Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy - za oryginalny głos i wrażenie artystyczne. III nagroda (mikrowieża z DVD) przypadła zespołowi Socool Band ze szczecińskiej filii Akademii Muzycznej w Poznaniu. Dwa wyróżnienia otrzymali: zespół Mlada Generacija z Köszeg (kino domowe) i Natalia Krakowiak z LO w Kołobrzegu (mikrowieża). Publiczność swą nagrodę przyznała Agacie Tomkowicz z ZSP 1 w Chojnie.


Włochaty na scenie w Chojnie

W piątek gościnnie zaprezentowała się grupa reggae z Darłowa - Świadomość, a po niej gwiazda festiwalu - legenda polskiego punk rocka: zespół Włochaty, który zagrał niezwykle dynamiczny koncert. Była to część ogólnopolskiej trasy z okazji 20-lecia działalności.


Ubiegłoroczni zwycięzcy - Big Fat Mama

Organizatorami byli: ZSP 1 i 2 w Chojnie we współpracy z Centrum Kultury. Na koniec burmistrz Fedorowicz wręczył specjalny dyplom uznania pomysłodawcom festiwalu - Adzie i Januszowi Salamończykom, którzy od początku istnienia imprezy zajmują się jej przygotowaniem.

 

powrót

 

 

 

 

 
     


LINKI


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


 
 

GALERIA

 
     
 
 
     
  Festiwal Piosenki Angielskiej  
     
   
     
   
     
   
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie