STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


     
 

Festiwal Piosenki Angielskiej Chojna 2008.

    Po raz piętnasty odbył się w Chojnie Festiwal Piosenki Angielskiej. W tym roku oprócz wykonawców z Polski prezentowały się trzy zespoły z Anglii (Sherborne), jeden Irlandii (Bundoran) i jeden z Niemiec (Schwedt). W sumie 103 uczestników (31 solistów i zespołów) w przedziale wiekowym od 16 do 26 lat, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, ośrodki kultury ze Szczecina, Koszalina, Połczyna-Zdroju, Gryfic, Sławna, Wałcza, Gorzowa Wlkp., Myśliborza, Dębna, Kołbaskowa, Goleniowa, Łobza, którzy zakwalifikowali się na podstawie nagrań demo do udziału w konkursie.


Zespół z Irlandii

    Przygoda z piosenką rozpoczęła się już 9 kwietnia, kiedy to przybył do Chojny zespół z Irlandii. W czwartek 10 kwietnia, w sali gimnastycznej ZSP Nr 1 w Chojnie odbył się ich koncert połączony z dyskoteką. Był to pierwszy, bardzo udany kontakt Irlandczyków z Chojną.


I m-ce So Cool Band

    Jubileuszowy Festiwal rozpoczął się w piątek 11 kwietnia, o godz. 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Chojnie eliminacjami, podczas których wykonawcy śpiewali po jednej piosence w języku angielskim. Poziom prezentowany przez tegorocznych wykonawców, jak na jubileusz przystało, był zachwycająco wysoki. Profesjonalizm młodych polskich muzyków, ich piękna angielszczyzna, organizacja konkursu, troszkę zaskoczyła gości z zagranicy. Po Festiwalu wyrażali wyrazy uznania dla organizatorów i podziękowania za zaproszenie. Jury obradujące w piątek wyjątkowo wytypowało 13 podmiotów wykonawczych do konkursu finałowego, który odbył się w sobotę 12 kwietnia, również w Centrum Kultury. Tegorocznych zwycięzców oceniało międzynarodowe jury, w skład którego weszli m.in. Monika Petryczko z redakcji muzycznej Radia Szczecin, Paweł Pawłowski z zespołu Włochaty, Marcin Łuczyński klawiszowiec Indios Bravos, Marco Meinel wokalista Jaw Raw, Paweł Wróbel organizator festiwalu piosenki angielskiej dla młodzieży poniżej 16 lat w Widuchowej oraz oceniający oprócz strony muzycznej poprawność językową: Niall Mason i Cecelia Alexandre Watson z firmy Ennstone, Andrew Helson – nauczyciel z Gryphon School w Sherborne. Poziom finału nie dość, że był bardzo wysoki, to jeszcze wyrównany, co było dla jury nie lada problemem podczas obra. W efekcie pierwsze miejsce zajął szczeciński zespół So Cool Band, który oprócz głównej nagrody zdobył nagrodę publiczności. Drugie miejsce przyznano Hannie Walęckiej z I LO w Goleniowie, a trzecie Martynie Zając z XIV LO w Szczecinie. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: zespół Heroes In Half A Shell z Sherborne i grupa z Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie.


II m-ce – Hanna Walęcka

    W tegorocznej edycji festiwalu jak zwykle uczestniczyło dużo zespołów, które prezentują się na scenie bardzo widowiskowo i profesjonalnie pod względem muzycznym. Wrażenie robi różnorodność instrumentów, a tym samym wszechstronność naszej młodzieży. Zwykle to one zdobywają nagrody. W tym roku jury doceniło dwie wokalistki, które zaprezentowały wysoką klasę i niesamowite umiejętności muzyczne, ciekawą aranżację wybranych utworów, a przede wszystkim pozostawiły po sobie niezapomniane wrażenie.


III m-ce – Martyna Zając

    Podczas konkursu finałowego Jeremy Barker - gość honorowy festiwalu ( były burmistrz Sherborne i prezydent Douzelage ) ogłosił wyniki przeprowadzonego w chojeńskich szkołach ponadgimnazjalnych konkursu na esej, na temat „ Chojna - a place to be?”. Wybrano dwie zwycięskie prace, których autorami są Konrad Rydzewski, uczeń klasy I d i Jakub Leśniak, uczeń klasy III d, obydwaj z ZSP nr 1 w Chojnie. Nagrodą ufundowaną przez Stowarzyszenie Sherborne-Chojna działające w Sherborne jest weekend w Anglii. Oprócz tego Gryphon School z Sherborne zaprosiło chojeńskiego, młodego muzyka na imprezę muzyczną odbywającą się w szkole każdego roku.


Jeremy Barker i zwycięzcy konkursu na esej ‘Chojna a place to be?” Konrad Rydzewski i Jakub Leśniak

    Atrakcją tegorocznego festiwalu był przeszło godzinny, bardzo dobry koncert zespołu RÓŻE EUROPY, z Piotrem Klattem na czele. Niemłode już przeboje, a szczególnie „Jedwab”, porwały widownię do tańca i śpiewu wraz z artystami.


Róże Europy

    Przez 14 lat Festiwal Piosenki Angielskiej w Chojnie był dla wielu uczestników początkiem kariery. Zwycięzcami poprzednich edycji są m.in. Beata Andrzejewska, Big Fat Mama, Natalia Pastewska, Rykoszept, All Together, których teraz słuchamy w radiu, którzy nagrywają płyty, występują na ważnych festiwalach i ze znanymi polskimi piosenkarzami. O tegorocznych zwycięzcach z pewnością też niebawem usłyszymy.


Zespół z Anglii – wyróżnienie

    A tak na marginesie - do udziału w obradach jury tegorocznego festiwalu zapowiedziała się Kasia Nosowska, ale jak wiemy odniosła kolejny, wielki sukces, w związku z czym znowu nie mogła zaszczycić nas swoją obecnością. Jednak pozdrowienia od niej i życzenia udanej imprezy też mają dla nas wielkie znaczenie.


Zespół szkół Muzycznych w Szczecinie – wyróżnienie

     Organizatorami XV Festiwalu Piosnki Angielskiej w Chojnie, tak jak i wszystkich poprzednich, był ZSP nr 1 i ZSP nr 2 w Chojnie, we współpracy z Centrum Kultury w Chojnie.

 

powrót

 
     

LINKI


Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


 
 

GALERIA

 
     
 
 
     
  Festiwal Piosenki Angielskiej  
     
   
     
   
     
   
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie