ZUT

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć,
a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko trochę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”
Janusz Korczak

Dnia 3 września 2012 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Uroczystości, zgodnie z ceremoniałem szkolnym, rozpoczął przedstawiciel samorządu uczniowskiego, po czym wprowadzono szkolne sztandary i odśpiewano hymn państwowy.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Adriana Salamończyk, która ciepłymi słowami powitała przybyłych gości, kadrę pedagogiczną i uczniów. Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że pomimo nowych wyzwań związanych z wdrożeniem reformy programowej w LO, TZ i ZSZ, nowy rok szkolny będzie spokojny i udany, pełen sukcesów uczniów i nauczycieli.
Zwracając się do klas pierwszych życzyła uczniom, aby korzystając z bogatej oferty szkoły,  poszerzali nie tylko swoją wiedzę i umiejętności, ale włączając się aktywnie w różnorodne działania kształtowali swoją osobowość i zdobywali cenne doświadczenia. Wyraziła radość z tego, że szkołę wybrało ponad 300 uczniów, którzy kształcić się będą w 11 oddziałach. Następnie przedstawiła wychowawców klas pierwszych oraz nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego została połączona z rozdaniem świadectw uczniom klas drugich i trzecich Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych, którzy w czasie wakacji odbywali praktyki zawodowe. Od 2006 szkoła uczestniczy w projektach mobilności z programu Leonardo da Vinci, dzięki którym uczniowie Technikum Zawodowego mają możliwość odbywania obowiązkowej praktyki zawodowej za granicą. Podczas tegorocznych wakacji na obowiązkową praktykę szkolną za granicę wyjechało 11 uczniów z Technikum Zawodowego w zawodzie technik technik organizacji usług gastronomicznych. Uczniowie odbyli praktyki w hotelach i restauracjach w Sherborne (Anglia) oraz Marsaskali (Malta).

Tradycyjnie podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego Pani Dyrektor podsumowała rywalizację klas o tytuł Super Klasy w minionym roku szkolnym. W roku szkolnym 2011/2012 zaszczytny tytuł Super Klasy 2012 otrzymały:
w LO klasa Ib o kierunku matematyczno-ekonomicznym, wychowawca - mgr Edyta Daszkiewicz
w TZ  - klasa I TH/G - wychowawca - mgr Katarzyna Mickiewicz-Bindas
w ZSZ – klasa Ia wielozawodowa, wychowawca - mgr Agnieszka Jabłońska.

W imieniu samorządu uczniowskiego głos zabrała przewodnicząca Anita Górska, życząc Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły,  koleżankom i kolegom dużo zapału do pracy, wytrwałości w ciągłym rozwijaniu swojej osobowości i talentów, optymizmu i uśmiechu na co dzień.

Po wyprowadzeniu sztandarów i zakończeniu uroczystości, uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim nauczycielom i uczniom
życzymy,
aby Nasza Szkoła była miejscem przyjaznym,
a czas w niej spędzony owocny w sukcesy w nauce i na polu zawodowym!