ZUT

Uroczyste zakończenie roku szkolnego ZSZ

Prawdziwe bogactwo to nie to,
ile twoja praca pozwoli ci zarobić,
ale to, kim cię uczyni.
 Pino Pellegrino

Dnia 15 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie miało miejsce uroczyste pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. popr. Ryszarda Kuleszy. Po dwu lub trzyletnim cyklu nauczania nadszedł czas rozstania ze szkołą.
Uroczystość, która rozpoczęła się o godz. 12:00 w auli szkolnej była doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć tegorocznych absolwentów, a także wręczenia nagród najlepszym.
Mury szkoły opuścili absolwenci klas:

Klasa IIIb wielozawodowa oraz klasa IIIb w zawodzie technolog robót wykończeniowych
w budownictwie – wychowawca: mgr Norbert Oleśków

Klasa IIIa w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie
– wychowawca: mgr Hanna Leszczyńska

Klasa IIa wielozawodowa – wychowawca: mgr Emilia Skrzypa

Klasa III w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych – wychowawca: mgr Wojciech Krupa

Dyrektor szkoły mgr Adriana Salamończyk w swoim wystąpieniu zauważyła, że uczniowie opuszczają szkołę dobrze przygotowani do swoich zawodów. Wyraziła nadzieję, że nie powinni mieć problemów z odnalezieniem się na rynku pracy. Gratulując młodzieży ukończenia szkoły życzyła jednocześnie dalszych sukcesów edukacyjnych, pomyślnego realizowania wyznaczonych przez siebie celów, a także szczęścia w życiu osobistym.
Najlepsi absolwenci otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody i wyróżnienia oraz uhonorowani zostali wpisem do Złotej Księgi Absolwentów Szkoły.

Życzenia podjęcia dobrej pracy, a dla wytrwałych dalszej nauki w zdobywaniu tytułów zawodowych wyraziła kierownik warsztatów szkolnych Pani mgr Joanna Nowak. Pani Kierownik podziękowania absolwentom za dobrą naukę, zachowanie, reprezentowanie szkoły w konkursach zawodowych.

Wręczone zostały także nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym wykazali się zaangażowaniem i aktywnością społeczną na rzecz szkoły, brali udział w konkursach oraz osiągnęli sukcesy sportowe.

Następnie wychowawcy klas dokonali uroczystego wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Absolwenci ze wzruszeniem odbierali po raz ostatni świadectwa szkolne.

Ważnym momentem uroczystości było ślubowanie absolwentów, którzy z powagą przysięgali, że będą godnie reprezentować szkołę i żyć uczciwie w poszanowaniu wartości takich jak prawda, honor, uczciwość.

Na zakończenie uroczystości absolwenci wyrazili swoją wdzięczność za lata spędzone w szkole kierując swoje podziękowania do dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli przedmiotów zawodowych i ogólnych oraz pracowników szkoły.

Ukończenie szkoły nie oznacza wakacji, bo przed absolwentami jeszcze egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Życzymy powodzenia. Mamy nadzieję i szczerze  absolwentom ZSZ życzymy, aby mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i wszelkie zdolności, aby lata spędzone w ZSP Nr 1 w Chojnie stały się mocnym fundament przyszłych sukcesów.