Kontakty z nauczycielami

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia ”.
/A. Einstein/

14 października 2011 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu sztandarów szkoły i odśpiewaniu Hymnu Państwowego prowadząca uroczystość uczennica Anita Górska powitała Dyrekcję szkoły, przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, obchodzących w tym dniu swoje święto oraz uczniów klas pierwszych, dla których ten dzień był szczególnie ważny ze względu na uroczyste włączenie ich do społeczności szkolnej.

Prowadząca uroczystość krótkim wstępem przedstawiła rys historyczny obchodzonego święta, które nawiązuje do wydarzeń  z 14 października 1773 roku, kiedy to powstała Komisja Edukacji Narodowej – uznana za pierwsze ministerstwo oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucję w Europie.
Następnie w imieniu uczniów wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły serdeczne podziękowania złożył przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Leszczyński. Następnie na ręce Pani Dyrektor zostały wręczone  kwiaty, które  dopełniły życzenia i słowa wdzięczności.

W swoim przemówieniu Pani Dyrektor zaakcentowała wyjątkowość zawodu nauczyciela, bezinteresowność, bezgraniczne oddanie, radość i satysfakcje z wykonywanej pracy.  Wszystkim pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły podziękowała za pracę, zaangażowanie, które owocuje coraz lepszymi wynikami i sukcesami uczniów, coraz wyższą jakością  szkoły oraz życzyła, wszelkiej pomyślności i wdzięczności wychowanków za trudną, ale piękną pracę .
 Podczas uroczystości nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi zostały wręczone  Nagrody Dyrektora.

Pani Dyrektor odczytała również życzenia przekazane przez Starostę Gryfińskiego p. Wojciecha Konarskiego.
Następnie życzenia i kwiaty  w imieniu rodziców złożyła przewodnicząca Rady Rodziców p. Maria Drewniak.
Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, którego ceremoniał poprowadził nauczyciel p. Krzysztof Pośniak

Po ślubowaniu uczniowie klas I formalnie stali się uczniami naszej szkoły a  w podziękowaniu za dobry wybór   zostali obdarowani  pamiątkowymi długopisami.
Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom wychowania fizycznego za zajęcie 21 miejsca w województwie w rozgrywkach sportowych w roku szkolnym 2010/2011.  Przewodniczącemu zespołu nauczycieli wychowania fizycznego wręczyła   statuetkę  za zajęcie trzeciego miejsca w powiecie.

W dalszej części  uroczystości przedstawieni zostali nowi członkowie Samorządu Uczniowskiego wybranego przez społeczność szkolną w wyniku wyborów uzupełniających, które odbyły się na początku października. Jednocześnie podziękowanie za pracę otrzymali ustępujący członkowie SU z klas maturalnych.

Część artystyczną przygotowała młodzież pod kierunkiem p. Edyty Krupy-Nadolny. Zaprezentowane zostały utwory muzyczne wykonane przez uczniów, zarówno z podkładem muzycznym jak i grą na gitarze oraz wokalem. Motywem przewodnim części artystycznej było „I śmiech niekiedy może być nauką” na podstawie prozy Witolda Gombrowicza , w świetnej interpretacji naszych artystów. Profesjonalnie przygotowana prezentacja wzbudziła zachwyt uczestników uroczystości.
To wyjątkowe święto obfitowało w radość oraz życzenia składane przez uczniów swoim nauczycielom.

mgr D. Perz

Dziennik elektroniczny LIBRUS