50 lat Liceum Ogólnokształcącego

ZUT

„Akademia Szlifowania Diamentów”

akademia_szlifowania_diamentow_logo Klasa II „a” bierze  udział w projekcie realizowanym przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie pod nazwą  „Akademia Szlifowania Diamentów”. Akademia, to okazja do spotkania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z wykładowcami oraz współpracującymi w ramach akademii gośćmi.
W obecnym roku akademickim Wyższa Szkoła Humanistyczna proponuje  pięć spotkań,
z czego ostatnie będzie finałowym tegorocznej edycji.
 16 listopada 2011 r. Młodzież miała do wyboru trzy projekty. Pierwszy to konwersatorium dziennikarstwa. Kolejnym jest wszechnica humanistyczna. Uczniowie mogli również  wziąć udział w studium socjologicznym - trzecim projekcie akademii. Największą popularnością cieszyły się warsztaty na wszechnicy humanistycznej.  Z klasy II „a” w tych warsztatach wzięło udział 19 uczniów.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło  170 uczniów z całego województwa – m.in. Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Dziwnowa, Barlinka  Szczecina oraz nasza klasa z Chojny.
W ramach konwersatorium dziennikarskiego uczniowie dowiedzieli się „Jak pisać skutecznie?”. Prof. Ewa Kołodziejek oraz mgr Małgorzata Klimczak wskazały uczestnikom prawidłową odpowiedź na to pytanie.
Dr Roman Lewandowski prowadzący studium socjologiczne poruszył z uczestnikami kwestię praktyczną, czyli „O umiejętności poruszania się na rynku pracy”. Bardziej filozoficzne podejście do zagadnienia wykazała prof. Sławomira Gruszewska w trakcie wszechnicy humanistycznej. Wspólnie z uczestnikami akademii starała się odpowiedzieć na pytanie „Mieć czy być?”.
Następne spotkanie odbędzie się 14 grudnia. Tym razem tematyką zajęć będą: „Słowa w sieci” – konwersatorium dziennikarskie, „Współczesna rodzina – jaka jest i jaka będzie?” – studium socjologiczne, „Co z tymi przyjaźniami?” – wszechnica humanistyczna.
Jednocześnie w trakcie „Akademii Szlifowania Diamentów” można wziąć udział w warsztatach dotyczących „Niekonwencjonalnego sposobu rozwijania pamięci”, który przyjmie formę treningu, a także w warsztatach „Tworzenia autoprezentacji” oraz „Tworzenia fotoreportażu”.
Po pierwszych zajęciach nasza klasa jest bardzo zadowolona z  wysokiego poziomu prowadzenia zajęć oraz z dobrej organizacji czasu.
Klasa II „a”

Dziennik elektroniczny LIBRUS