Projekt "Newton też był uczniem"

50 lat Liceum Ogólnokształcącego

ZUT

V POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY

21 marca 2012 r. odbył się V Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Organizatorem konkursu jest ZSP Nr1 w Chojnie a koordynatorami są nauczyciele: Krzysztof Pośniak i Gabriela Lasowska.

Konkurs skierowany był do uczniów  gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gryfińskiego. W konkursie wzięły udział cztery szkoły:

Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach
Opiekun: Renata Walewander

Gimnazjum nr 2 w Gryfinie
Opiekun: Renata Rolnik

Publiczne Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach
Opiekun: Zofia Kwiecień

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie
Opiekun: Krzysztof Pośniak

Drużyny w pierwszej części konkursu układały drzewo genealogiczne bogów.
W drugiej rundzie zmierzyły się z zadaniem „postać zagadka”. Następnie odpowiadały na
5 losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności, w określonym czasie. W czwartej rundzie (kalambury) młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł. Najefektowniejsza, piąta runda, polegała na prezentacji przygotowanych wcześniej w szkołach inscenizacji wybranych epizodów mitologicznych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach (Aleksandra Bakalarczyk, Piotr Tarnowski, Grzegorz Woźniak, Adrianna Mirkiewicz, Miłosz Walawender)

II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie (Manuela Domisiewicz, Ewa Tracz, Katarzyna Blachnierek, Mateusz Leszczyński, Dawid Rybowicz)

III miejsce: Gimnazjum nr 2 w Gryfinie (Sebastian Plaugo, Jakub Rzechółka, Karolina Rzechółka, Dominika Kościelna, Klaudia Woźniakowska).

IV miejsce: Publiczne Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralikach (Karolina Leśniak, Klaudia Kurowska, Aleksandra Chyjek, Jakub Czekała)

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której pracowali:
dr Radosław Skrycki z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodniczący Zespołu Historii Kartografii przy Instytucie Historii Nauki PAN, redaktor naczelny „Rocznika Chojeńskiego”, autor nowego albumu ”Chojna. Impresje sprzed wieku”. (Album był jedną z nagród w konkursie).
Krystyna Milewska – Kierownik- Starszy Kustosz Działu Edukacji Muzeum Narodowego
w Szczecinie.
Eugenia Hajduk – emerytowany nauczyciel języka polskiego, wieloletni pracownik ZSP Nr 2 w Chojnie.

Patronat nad konkursem sprawuje Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz  od tego roku Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu i zapraszamy na następną edycję   w 2013 roku.

szkolny etap V Powiatowego Konkursu Mitologicznego [więcej]

Dziennik elektroniczny LIBRUS