Strona główna  
   
  Plan lekcji  
   
  Historia szkoły  
   
  Dokumenty szkoły  
   
  Zasady rekrutacji  
   
  Profilaktyka  
   
  Nauczyciele  
   
  Samorząd Uczniowski  
   
  Rada Rodziców  
   
  Kierunki i wychowawcy klas  
   
  Kalendarz roku szkolnego  
   
  Kalendarz imprez i uroczystości  
   
  Olimpiady, konkursy, zawody  
   
  Koła zainteresowań  
   
  Absolwenci  
   
  Matura  
   
  Egzamin zawodowy  
   
  Osiągnięcia uczniów  
   
  Patronaty i współpraca  
   
  Współpraca z zagranicą  
   
  Projekt "Newton też był uczniem"  
   
  Europejskie projekty edukacyjne  
   
  Comenius REGIO  
   
  Klub Europejski Douzelage  
   
  Wolontariat  
   
   
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
   
  Gazeta szkolna "WIÓRY"  
   
  Super Klasa  
   
  Sport  
   
  Informacje dla rodziców  
   
  50 lat Liceum Ogólnokształcącego  
 
 
     
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1chojna@o2.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
   
     
 
ZUT
 
     
   
     
 
 
     
     
 
 
     
     

 


     
 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

 

W roku szkolnym 2011/2012 klasa I a o profilu humanistycznym przystąpiła do projektu   Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który od lat cieszy się wielką popularnością wśród uczniów   w całej Polsce. Celem tego projektu jest kształcenie młodych ludzi w zakresie wiedzy o filmie   i historii kina oraz  doskonalenie umiejętności oceny dzieła. Pozwala on na realizację różnych elementów podstawy programowej. Projekt uzyskał patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają go również uznani reżyserzy i aktorzy.
 Projekcje filmów odbywały się w 25 miastach Polski w kinach studyjnych. Miejscem spotkań w województwie zachodniopomorskim było najstarsze kino świata - szczeciński „Pionier”. Raz w miesiącu uczniowie mogli obejrzeć filmy kina współczesnego, które stanowią swego rodzaju okno na to, co może być nieznane - inny świat, jego mieszkańców, zwyczaje, emocje i uczucia ludzi.
Do tej pory odbyło się 9 seansów. Przed każdym filmem odbywała się prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu. W niezwykły klimat filmów wprowadzała widzów redaktor Polskiego Radia Szczecin, podróżniczka, wykładowczyni na Uniwersytecie Szczecińskim p. Marta Zabłocka. W drugim semestrze klasa uczestniczyła w pięciu projekcjach. W marcu można było obejrzeć film pt. „Yes – Meni naprawiają świat” z 2009 r. Głównymi bohaterami są alterglobaliści Andy Bichlbaum i Mike Bonanz, którzy w nietypowy sposób próbują naprawić świat. Jest to dokument  pełnometrażowy przepełniony humorem i serią gagów. Kolejny film w reżyserii  T. Hoopera Jak zostać królem  jest nie tylko gratką dla miłośników historii i angielskiego humoru, lecz także dziełem głęboko psychologicznym. Nie jest to wyłącznie komedia o przyszłym królu, który aby wyleczyć się z jąkania, musi za radą pewnego logopedy głośno przeklinać. Mamy tu raczej udaną hybrydę biograficzno-historyczną z elementami komedii. Seans majowy to film Susanne Bier, za który otrzymała Oskara w 2011 r. za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Oryginalny tytuł filmu to Zemsta, natomiast polski dystrybutor użył tytułu W lepszym świecie, który jest równie niejasny, co bardzo pojemny. Przypomina trochę moralny labirynt, po którym porusza się kilku nie bardzo złych ludzi i jeden potwór. Ostatnim obejrzanym filmem jest Wyjście przez sklep z pamiątkami. Reżyser Banksy wychodzi z ukrycia i opowiada Ossianowi Wardowi o sławie, wojnach graficiarzy. To oparta na faktach opowieść o francuskim wielbicielu graffiti imieniem Thierry Guetta, któremu udaje się dotrzeć do czołowych przedstawicieli street artu. Z kamerą w ręku uwiecznia na taśmie nocne eskapady artystów i podniebne wspinaczki z puszką farby. Pośród  żartów Banksy nagle obraca obiektyw w stronę swojego fana, radząc mu, by porzucił kasety wideo i sam zajął się malowaniem. Bohater  nieomal w przeciągu jednej nocy przepoczwarza się we wziętego, choć zupełnie nieoryginalnego miejskiego artystę o pseudonimie Mr Brainwash. 
Udział w projekcie pozwolił uczniom poznać różnorodność kina światowego, jego wielkość i niezwykłość. Przekonali się, że kino to nie tylko filmy ogólnie znane, czasem mało ambitne. Wszystkie obejrzane filmy to wspaniałe produkcje, choć wśród nich pojawiały się  obrazy dokumentalne.

 

 

 

 

 

 

 


LANGUAGE

Anglia Niemcy Węgry


LINKI

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


Dziennik elektroniczny LIBRUS

 
 

GALERIA

 
     
 
 
     
     
   
     
   
     
   
     
 

 

 
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie