Kontakty z nauczycielami

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Piękne rzeczy wypracować można dzięki długiej i uciążliwej nauce,
złe natomiast owocują same bez trudu.
Demokryt z Abdery

1 września 2011 r. o godz. 900 wprowadzeniem sztandarów oraz odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Po powitaniu zebranych przez prowadzącą uroczystości uczennicę Anitę Górską, inauguracyjne przemówienie wygłosiła pani Dyrektor Adriana Salamończyk.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych na inauguracji nowego roku szkolnego 2011/2012. Szczególnie serdeczne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły i poznali swoich nowych wychowawców i nauczycieli. Pani Dyrektor zapewniła ich, że wybierając tę szkołę zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne do realizacji swoich życiowych planów. Przedstawiła wychowawców klas pierwszych oraz nowych nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole. Wszystkim uczniom życzyła satysfakcji ze zdobywania wiedzy, a nauczycielom wytrwałości i pasji w jej przekazywaniu.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego została połączona z rozdaniem świadectw uczniom klas drugich i trzecich Technikum Zawodowego w zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji usług gastronomicznych,  którzy w czasie wakacji odbywali praktyki zawodowe. Od 2006 szkoła uczestniczy w projektach mobilności z programu Leonardo da Vinci, dzięki którym uczniowie Technikum Zawodowego mają możliwość odbywania obowiązkowej praktyki zawodowej za granicą. Podczas tegorocznych wakacji na obowiązkową praktykę szkolną za granicę wyjechało 23 uczniów.  Odbyli oni  praktyki w hotelach i restauracjach w Sherborne (Anglia), Berlinie, Angermunde, Gut Kerkow oraz w Marsaskali (Malta). Pani Dyrektor wręczyła nagrody za wyniki w nauce najlepszym uczniom.

Jak co roku uczniowie prowadzący uroczystość przypomnieli wydarzenia z 1 września 1939 roku. Nawiązując do 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej prowadząca uroczystość zaznaczyła, jak ważne jest przekazywanie świadectwa naszej historii. Wyraziła nadzieję, że przypomnienie tragicznych wydarzeń w dziejach Polski i świata sprawi, że podejmując nasze obowiązki, doceniać i szanować będziemy stojącego obok nas człowieka.

Po uroczystości uczniowie wszystkich klas udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas, aby zapoznać się planem zajęć, jaki będzie obowiązywać już od jutra, a galowe stroje i niekończące się powitania z kolegami i koleżankami oznaczało tylko jedno - koniec wakacji i czas nauki...
Samorząd uczniowski, wszystkim uczniom i nauczycielom, życzy owocnej pracy, wzajemnej życzliwości, wielu sukcesów, zadowolenia i radości z odkrywania własnych pasji.

Dziennik elektroniczny LIBRUS