Strona główna  
   
  Plan lekcji  
   
  Historia szkoły  
   
  Dokumenty szkoły  
   
  Zasady rekrutacji  
   
  Profilaktyka  
   
  Nauczyciele  
   
  Samorząd Uczniowski  
   
  Rada Rodziców  
   
  Kierunki i wychowawcy klas  
   
  Kalendarz roku szkolnego  
   
  Kalendarz imprez i uroczystości  
   
  Olimpiady, konkursy, zawody  
   
  Koła zainteresowań  
   
  Absolwenci  
   
  Matura  
   
  Egzamin zawodowy  
   
  Osiągnięcia uczniów  
   
  Patronaty i współpraca  
   
  Współpraca z zagranicą  
   
  Europejskie projekty edukacyjne  
   
  Comenius REGIO  
   
  Klub Europejski Douzelage  
   
  Wolontariat  
   
   
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
   
  Gazeta szkolna "WIÓRY"  
   
  Super Klasa  
   
  Sport  
   
  Informacje dla rodziców  
   
  Kontakty z nauczycielami  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1chojna@o2.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
   
     
   
     
 
 
     
     
 
 
     
     

 


     
 

Projekt „Volare*U”

 

W dniach 19-27 lipca 2011 r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
w Chojnie wraz z opiekunami wzięła udział w projekcie pn. „Volare*U” Program „Młodzież w działaniu” realizowanym przez Gimnazjum Jurisch Miklós w Kőszeg na Węgrzech.
W projekcie wzięła również udział młodzież z 6 innych krajów tj. z Sherborne w Anglii, Sušic z Czech, Velletri z Włoch, z Marsaskali na Malcie oraz sami Węgrzy.

Projekt miał na celu promocję wolontariatu (rok 2011 ogłoszony jest Europejskim Rokiem Wolontariatu) oraz uświadomienie tego, jak ważną rolę odgrywa wolontariat w codziennym życiu.
Młodzież uczestnicząca w projekcie, wzięła udział w licznych warsztatach m.in. w przygotowaniu prezentów dla dzieci czy osób starszych, których później odwiedzono w Domu Starości.
Przedstawiciele każdego kraju przygotowali, krótkie przedstawienie, które niezwykle wzruszyło samych seniorów. Uświadomiło również to, że niewielkim wysiłkiem pracy można spowodować,  że na twarzach innych zagości uśmiech czy wzruszenie.
Uczniowie podczas realizacji projektu dowiedzieli się więcej na temat ochrony środowiska, problemów związanych z globalnym ociepleniem czy o energii odnawialnej, przygotowując wspólną prezentację multimedialną.

 

Młodzież naszej szkoły przedstawiła prezentację dotyczącą Prezydencji Europejskiej Węgier, która trwała od 1 stycznia do 31 czerwca br. oraz  o obecnym przewodnictwie Polski w Unii Europejskiej.
Uczestnicy projektu, dzięki wspólnej pracy ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, mieli możliwość poćwiczenia języka angielskiego, poznania kultury i obyczajów naszych  zagranicznych przyjaciół,  jak i spróbowania narodowych  potraw danego kraju  podczas międzynarodowej kolacji.

 

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wyjazd  na wycieczkę do Budapesztu. Po drodze udało się również zobaczyć piękne jezioro Balaton. Młodzież wraz z opiekunami miała możliwość zwiedzenia przepięknego budynku Parlamentu, przepłynięcia statkiem wzdłuż Dunajem, tym samym zwiedzając najważniejsze zabytki stolicy Węgier. Wieczorem zwiedziliśmy położony na wzgórzu Zamek Królewski, z którego roztaczał się piękny widok na cały Budapeszt.

 

Nazajutrz niestety trzeba było opuścić już Węgry i rozstać się z nowymi przyjaciółmi, uścisków i łez nie było końca. Projekt wywarł na wszystkich wielkie wrażenie, pomógł dostrzec wagę i rolę wolontariatu w obecnych czasach, zaszczepił w młodzieży bakcyla chęci pomocy innym oraz uświadomił, że bycie wolontariuszem jest trendy!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LANGUAGE

Anglia Niemcy Węgry


LINKI

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


Dziennik elektroniczny LIBRUS

 
 

GALERIA

 
     
 
 
     
     
   
     
   
     
   
     
 

 

 
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie