UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

W poniedziałek, 1 września 2008 r.  o godzinie 9:00 na boisku szkolnym I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczysta  inauguracja roku szkolnego 2008/2009 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie, który po połączeniu  ZSP Nr 1 i ZSP Nr 2 stał się największą placówką z tego typu szkół funkcjonujących na terenie powiatu gryfińskiego.
Dla uczniów obydwu zespołów  był więc to czas zmian i pierwsze spotkanie w tak licznym gronie. Szkoła liczy obecnie około 1200 uczniów.

Przed budynkiem szkoły zgromadzili się uczniowie  wszystkich klas wraz z wychowawcami, kadra pedagogiczna i dyrekcja szkoły.
Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych obydwu szkół i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała Pani Dyrektor Adriana Salamończyk. Powitała wszystkich zebranych - młodzież, rodziców, grono pedagogiczne i pracowników administracji. Serdecznie powitani zostali zaproszeni goście – Starosta Gryfiński Pan Wojciech Konarski, Wicestarosta Gryfiński Pan Jerzy Miler, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Januszczak.

Szczególnie serdeczne słowa powitania usłyszeli nowi nauczyciele, którzy zasilili szeregi grona pedagogicznego oraz uczniowie klas pierwszych. Początek roku szkolnego to także moment rozdania świadectw uczniom klas Technikum Hotelarskiego, którzy w czasie wakacji odbywali praktyki zawodowe. Najlepszym uczniom świadectwa wręczyła Pani Dyrektor. Kolejnym punktem programu uroczystej inauguracji roku szkolnego było wystąpienie Starosty Gryfińskiego - Pana Wojciecha Konarskiego, który w swoim przemówieniu życzył uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły owocnej pracy, wytrwałości i sukcesów.

W imieniu Samorządu uczniowskiego głos zabrała uczennica Joanna Buko. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego życzyła Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły,  koleżankom i kolegom, podążania za marzeniami, sił w pokonywaniu trudności na drodze do celu, zapału i sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
W swoim przemówieniu przedstawiła również krótki rys historyczny wydarzeń z  1939 r. – dniu wybuchu drugiej wojny światowej.

Ostatnim punktem poniedziałkowej uroczystości były spotkania uczniów z wychowawcami.
„Połowę dzieła dokonał, kto zaczął.” Podążając za słowami Horacego uroczyście rozpoczęliśmy  rok szkolny 2008/2009, a  wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wkroczyliśmy na kolejną ścieżkę życia, która na pewno dostarczy nam  wielu ciekawych wrażeń, a w przyszłości właśnie szkolne lata będziemy wspominać najmilej...

Festiwal piosenki Angielskiej