www.liceumchojna.pl

"Global warming"

Szwedzka miejscowość Oxelösund, która podobnie jak Chojna należy do organizacji Douzelage, w dniach od 30 do 31 maja była miejscem spotkania przedstawicieli 9 państw w ramach przygotowania do projektu Global Warming 2008,który odbędzie się na początku sierpnia. W mityngu oprócz strony Polskiej, którą reprezentowały Pani Gabriela Kafar oraz Magdalena Rusek z ZSP nr 1 w Chojnie, wzięły udział delegacje ze Szwecji, Anglii, Francji, Niemiec, Holandii, Estonii, Węgier i Słowacji. Celem projektu Global Warming 2008 jest ustalenie co młodzi Europejczycy mogą zrobić w związku z ogromnym problemem, jaki stanowi globalne ocieplenie.

Majowe spotkanie dotyczyło ustalenia zasad, rozwiązania kwestii logistycznych oraz problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom sierpniowego zjazdu. Oprócz pracy i przygotowań był także czas na rozrywkę. Sporo czasu zajęło zwiedzanie przepięknego Oxelösund, które jest położone w południowej części Szwecji tuż nad Morzem Bałtyckim. Pogoda dopisała, dlatego uczestnicy mogli się lepiej poznać dzięki zabawom integracyjnym oraz zawodom sportowym.

W sierpniu zaproszeni goście będą natomiast w większym gronie dyskutować o zmianach klimatycznych i szukać na nie recepty. Oprócz tego będą zapewnione takie atrakcje jak spływ kajakowy, wizyta w domu przygód Boda Borg, całodniowa wycieczka do Sztokholmu oraz różnego rodzaju zabawy mające na celu zacieśnienie stosunków między młodzieżą z różnych krajów.

Projekt Global Warming 2008 uzyskał akceptację i wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej. Jest to okazja dla młodzieży do poznania nowych krajów, wykazania się umiejętnością posługiwania się językiem angielskim oraz nawiązania międzynarodowych znajomości.

Festiwal piosenki Angielskiej