Kontakty z nauczycielami

Pożegnanie absolwentów szkoły

„Życie składa się z przywitań i pożegnań”.
Wiktor Hugo

Nadszedł czas opuścić szkolne mury – 24 kwietnia w Naszej Szkole miało miejsce  uroczyste pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zawodowego. W odświętnie udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej zasiedli ubrani galowo maturzyści, nauczyciele, delegacje rodziców i uczniów.

Po wprowadzeniu sztandarów szkoły, wysłuchaniu hymnu, przybyłych na uroczystość powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sylwia Jasińska.
Pożegnanie tegorocznych maturzystów rozpoczęła pani Dyrektor Adriana Salamończyk. W bardzo ciepłych słowach skierowanych do absolwentów  podkreśliła wagę lat spędzonych w szkole oraz wyraziła nadzieję, że wysiłek i zaangażowanie włożone w naukę zaowocują w przyszłości.

Nie obyło się również bez nagród – uczniowie, którzy wyróżniali się wysoką średnią ocen, stuprocentową frekwencją, reprezentowali szkołę w licznych konkursach, angażowali sie w życie szkoły czy też działali w szkolnym samorządzie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wyróżniający się wysoką średnią absolwenci dokonali wpisu do Księgi Pamiątkowej Najlepszych Absolwentów Szkoły.

W kolejnej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw absolwentom z poszczególnych klas. Wychowawcy po raz ostatni odczytywali listy obecności, wyczytywani uczniowie  zajmowali kolejno miejsca na środku sali, a następnie wychowawca wręczał świadectwa ukończenia szkoły. Jak zwykle w takich momentach nie zabrakło wzruszeń, wspomnień i podniosłych słów.
Wręczanie świadectw poszczególnym klasom przeplatały dedykacje muzyczne w wykonaniu uczennic z klasy IIa, IId oraz Ia, pod kierunkiem instruktora z CK w Chojnie Łukasza Kupryjańczyka.
    Po otrzymaniu świadectw absolwenci szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.
    Życzeniom i podziękowaniom nie było końca. Najpierw w imieniu wszystkich absolwentów głos zabrała Małgorzata Dzałba, która składając na ręce pani Dyrektor bukiet kwiatów wyraziła wdzięczność wszystkim nauczycielom oraz rodzicom za trud włożony  w nauczanie i wychowanie. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego,  życząc absolwentom udanych życiowych wyborów, pomyślności i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów oraz powodzenia na maturze.
     Po oficjalnej części uroczystości nastąpił moment, w którym uczniowie mogli pożegnać się ze swoimi nauczycielami. Nie zabrakło ostatnich rozmów, życzeń, wspomnień, wspólnych zdjęć oraz łez.
Wszystkim, którzy ukończyli szkołę i przystąpią do matury 2009 -   Gratulujemy!

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl