Kontakty z nauczycielami

Wielki sukces szkolnego wolontariatu!

4 lutego 2009 roku w mediach i na plakatach w naszym rejonie ukazała się informacja na temat chorej na raka Sandry Klabisz zamieszkałej w Strzeszowie (gmina Trzcińsko-Zdrój).

„My rodzice pragniemy zwrócić się gorącym apelem o ratunek dla naszej ciężko chorej Sandry Klabisz. Serdecznie prosimy wspomóc nas w walce o życie naszej córki.
20 sierpnia 2008 roku u naszej córki wykryto guza na nerce z licznymi przerzutami do płuc. Podjęto leczenie przedoperacyjne, a następnie w październiku 2008 trafiła do wrocławskiego szpitala i została operowana, gdzie usunięto guza wraz z nerką. Pozostały jednak guzy na płucach, które jak się okazało nie są operacyjne ze względu na ich lokalizację (wewnątrz płuc). Obecnie leczona jest radioterapią, a następnie czeka ją 34-tygodniowa terapia. Ze względu na to, że nie można dokonać operacji leczenie będzie dłuższe.
Nasze zmagania o zdrowie Sandry pochłaniają cały nasz czas i wszystkie nasze siły. Koszty leczenia córki są bardzo duże. Wydatki związane z leczeniem, dojazdami, zakupem leków i środków higieny są dla nas niemożliwe do uzyskania bez pomocy ludzi dobrego serca. W najbliższym czasie potrzebne będą dodatkowe środki na dalszą walkę z chorobą.
Prosimy wszystkich, którzy chcą nas wspomóc - ludzi nie obojętnych na cierpienie i ból naszej ciężko chorej 4 – letniej córki - o przekazanie środków oraz wszelkiej pomocy. Każda najmniejsza kwota da nam możliwość dalszej walki z chorobą. Da nam nadzieję na lepsze jutro.
Za każdą okazaną, jakąkolwiek pomoc z całego serca dziękujemy!”

Po ukazaniu się listu postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy. Trwała ona od 16 lutego do 6 marca. Wolontariusze zbierali pieniądze na terenie szkoły oraz była możliwość kupienia ciasta za symboliczną złotówkę (ciasta piekły babcie wolontariuszy). Postawiliśmy szkołę w pełnej mobilizacji – liczył się dla nas każdy grosz! Wspólnymi siłami zdołaliśmy uzbierać aż 950 złotych. 10 kwietnia uzbierana kwota została wpłacona na rzecz fundacji, która opiekuje się Sandrą. Jeśli jeszcze ktoś pragnie pomóc potrzebującej dziewczynce jest możliwość wpłacenia pieniędzy na konto „Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą Warszawa”, nr konta: 4112401037111001013219362.

powieksz

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy za ofiarność, chęci i życzliwość. Akcja pokazała nam dwie istotne sprawy. Po pierwsze, że nie jesteśmy obojętni na ludzkie cierpienie, a po drugie, że wspólnymi siłami można wiele dokonać.

Ł.O.S.I.E.

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl