Kontakty z nauczycielami

Ogólnopolski konkurs "Jestem szefową"

Ogłoszono wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu "Jestem szefową". Konkurs był skierowany do uczennic klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych. Polegał on na tym, że uczestniczki miały opisać siebie na kierowniczym stanowisku i uwzględnić, jak kierowałyby firmą, co by zmieniły, jak przyczyniłyby się do poprawy interesów firmy w stosunku do tego, jak zwykle robią to mężczyźni. Do finału zakwalifikowało się 20 uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W tej czołowej dwudziestce znalazły się dwie reprezentantki naszej szkoły -  Patrycja Bierka i Adriana Jesionek, uczennice  kl. I b LO.

Uroczyste  ogłoszenie wyników i rozdanie nagród  miało miejsce 13.06.2011 r. w Warszawie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W tegorocznej kapitule konkursu zasiadali m.in.: Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Ewa Synowiec – Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, Ligia Krajewska – Szefowa Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej, Jadwiga Czartoryska – Prezeska Fundacji Orange, Katarzyna Frank-Niemczycka – Prezeska Fundacji Gwiazdy dla Dzieci,  Małgorzata Wadzińska – Procter & Gamble Polska, Barbara Bielicka-Malinowska – Przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet, Dominika Kraśko-Białek - Wiceprezeska AVIVY, Katarzyna Lorecka – Manager ds. odpowiedzialności społecznej w firmie Microsoft oraz Adam Szejnfeld - Poseł na Sejm RP.

Na finalistki konkursu czekały m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe, spotkanie z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie biznesu, mediów i polityki oraz wizyta w Sejmie RP. Dla laureatek konkursu będą zorganizowane tygodniowe warsztaty z liderstwa.

Celem konkursu jest upowszechnianie pozytywnego i twórczego wizerunku kobiet-liderek, przełamywanie stereotypów i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowanie funkcji przywódczych, dalszej edukacji i podjęcia w przyszłości walki o najwyższe stanowiska w świecie biznesu, nauki i polityki w całej Polsce i Europie.
Opiekunem uczennic jest mgr J. Cezary Salamończyk

Laureatki II edycji Konkursu Jestem szefową w Kancelarii Rady Ministrów.

Spotkanie w TVN z dziennikarką p. Beatą Tadlą

Uczennice ZSP Nr 1 w Chojnie z Minister p. Elżbietą Radziszewską Pełnomocnikiem Rządu ds Równego Traktowania

Dziennik elektroniczny LIBRUS