Kontakty z nauczycielami

II Ogólnopolski Dzień Spełniania Marzeń

Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie nawiązał współpracę z Fundacją „Mam Marzenie”. Oddziałem w Szczecinie prowadzonym przez koordynatora p. Annę Lang. 18 września w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych przy ul. Broniewskiego 9 w Szczecinie odbył się II Ogólnopolski Dzień Marzeń zorganizowany przez Fundację „Mam Marzenie”, która zajmuje się spełnianiem marzeń dzieciom chorym na choroby zagrażające ich życiu. „W zabieganym świecie często zapominamy o tym, aby systematycznie badać siebie i nasze dzieci. Ogólnopolski Dzień Marzeń to akcja adresowana do dzieci, rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek, ponieważ czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśliby wcześniej zostali poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że warto i należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów”. (Anna Lang „Fundacja Mam Marzenie” Stowarzyszenie „Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych”).

Koordynator szczecińskiego oddział Fundacji „Mam Marzenie” p. Anna Lang (trzecia od lewej) oraz p. K. Kubowicz z wolontariuszami ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie.

Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie po raz pierwszy przyłączył się do działań Fundacji. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez koordynatorkę oddziału szczecińskiego FMM p. Annę Lang i zaangażowanych już w niej wolontariuszy. Po krótkiej rozmowie zostaliśmy włączeni do działań organizacyjnych. Nasi wolontariusze pomagali w przygotowaniu sal dla lekarzy, opiekowali i bawili się z dziećmi obecnymi na festynie, wspomagali innych wolontariuszy (uczniów zespołu szkół policealnych z kierunków medycznych i z kierunku opiekunka dziecięca) w zabawach przygotowanych dla dzieci. Najmłodszym uczestnikom malowano twarze, były bańki mydlane, zwierzątka z baloników, gry i zawody. Zabawę z dziećmi rozpoczął clown Mimi Konewka z „Pogotowia Teatralnego”. Następnie maluchy malowały swoje marzenia. Było trzech marzycieli (podopiecznych Fundacji). Jeden z nich Łukasz opowiadał wszystkim, co to jest marzenie i jak fantastycznie jest, gdy marzenie się spełnia. Chłopiec udzielił również wywiadu reporterom telewizji regionalnej i radia. Dzięki pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, prywatnym darczyńcom jak i dużym Szczecińskim firmom nie zabrakło nagród i prezentów dla dzieci.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie (od lewej): A.Błażejczyk, K.Szumiło, J.Kujawa i M. Harbat.

Patronat Honorowy pełnili Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko. Członek Zarządu Województwa Marek Hok – merytorycznie odpowiedzialny za sprawy zdrowia i opieki społecznej w regionie.

Już 20 listopada 2010 r. w Centrum Krwiodawstwa w Szczecinie, przy al. Wojska Polskiego 80-82 wolontariusze oraz członkowie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie zaangażują się w kolejną akcję Fundacji „Mam Marzenie” - Podaruj krew chorym dzieciom. Wspólnie oddadzą krew na hasło: Mam Marzenie.

Dziennik elektroniczny LIBRUS