Kontakty z nauczycielami

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt

Dnia 20 grudnia 2010 roku odbyły się w Mieszkowicach - Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Zarówno nasza męska, jak i żeńska reprezentacja dotarła do finału tych rozgrywek.

Panowie w półfinale pokonali ZSP nr 2 z Gryfina 13:6. Co było sporym sukcesem i zarazem niespodzianką. Zarówno ZSO jak i ZSP nr 2 z Gryfina, to faworyci corocznych rozgrywek, gdyż w ich szeregach znajdują się obecni i byli zawodnicy KS Energetyk Gryfino w tej dyscyplinie sportu. Nie przeszkodziło to jednak naszej drużynie w odniesieniu przekonywującego zwycięstwa. Nasz zespół dyktował warunki gry od pierwszej do ostatniej sekundy.

W "Wielkim Finale" musieli jednak uznać wyższość (13:4) klasy sportowej ZSO w Gryfinie, w której znajdują się zawodnicy grający na co dzień w zespołach juniorów czy nawet seniorów gryfińskiego szczypiorniaka. Są to również wielokrotni reprezentanci województwa czy nawet reprezentacji polski w tej dyscyplinie. Mimo wysokiej porażki należą się pochwały dla wszystkich zawodników za walkę i zaangażowanie oraz godne reprezentowanie Naszej szkoły.

Wyniki chłopców w ostatnich latach:

2008 r. - 4 miejsce
2009 r. - 3 miejsce
2010 r. - 2 miejsce

Również nasze panie okazały się lepsze od zespołu ZSP nr 2 z Gryfina. Mimo trudnych warunków jakie postawiły dziewczyny z Gryfina, nasz zespół grał bardzo dobrze w ataku oraz konsekwentnie w obronie, co dało przepustkę do finału. W finale chyba zbyt wielka chęć zwycięstwa po kilku niewykorzystanych sytuacjach bramkowych, lekko podcięła skrzydła naszemu zespołowi. Mimo, że nie udało się rzucić nawet bramki, to jednak sam wynik nie był zbyt wysoki 0:6. Również dziewczynom należą się słowa pochwały za twardą i nieustępliwą grę oraz godne reprezentowanie Naszej szkoły.

Z Mieszkowic wróciliśmy z dwoma srebrnymi medalami, co jest sporym sukcesem zważywszy na to, że nasza szkoła nie dysponuje salą, w której można grać w piłkę ręczną. Jednak zapał, chęć do pracy na zajęciach pozalekcyjnych z piłki ręcznej przyniosła efekt w postaci tych dwóch medali.

Ze swojej strony chciałbym podziękować panu Markowi Łągiewczykowi za współpracę i pomoc w prowadzeniu zespołów. A wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękuję za poświęcenie i pracę na SKS-ach. Tym zawodnikom i zawodniczkom, którzy kończą naukę w Naszej szkole, dziękuję za współpracę i życzę wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Rafał Kaliciak

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW: