Kontakty z nauczycielami

Spotkanie z Panem Janem Olechem, Senatorem RP

21 grudnia 2010 roku w ZSP nr 1 w Chojnie zorganizowane zostało kolejne spotkanie w ramach szkolnego projektu "Lokalne okno na Europę", finansowanego ze środków programu "Młodzież w działaniu". Tym razem zaproszonym gościem był Pan Jan Olech - Senator RP VII kadencji, z ramienia Platformy Obywatelskiej. Pierwsze wrażenie uczniów po spotkaniu Senatora - to bardzo miły, uśmiechnięty pan, otwarty na pytania młodzieży.

Głównym celem spotkania było poruszenie problemów współczesnej polityki i przyszłości młodych ludzi w naszym kraju. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną naszej szkoły, przedstawioną przez Panią Dyrektor Adrianę Salamończyk. Następnie Pan Senator opowiedział uczniom o sobie, rodzinie oraz o swojej pracy. Młodzież zadawała pytania zarówno prywatne, jak i dotyczące spraw politycznych. Nasz gość opowiedział jak wyglądają posiedzenia Senatu i jak długo trwają.

Uczniowie dowiedzieli się również istotnej rzeczy na temat przedstawiania konfliktów międzypartyjnych w mediach. Otóż media przekazują nie do końca prawdziwy obraz polskiej sceny politycznej. Politycy często ukazywani są wyłącznie w złym świetle. Z sali padło ważne pytanie o miejsca pracy dla przyszłych studentów. Pojawiły się obawy dotyczące ich braku i konieczności wyjazdów za granicę w celach zarobkowych. Pan Senator zapewnił, że zmiany następują i będą następować dalej, lecz jak na wszystkie zmiany i na te potrzeba czasu. Podczas dyskusji poruszono istotne problemy nurtujące młodzież. Pojawiły się nadzieje na przyszłość dla uczniów, którzy obawiają się startu w dorosłe życie bez dobrych perspektyw.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zostało nagrodzone oklaskami. Pan Senator zaprosił uczniów do Senatu i zwiedzenia Warszawy w przyszłym roku, co zostało przez młodzież przyjęte z entuzjazmem.

Dziennik elektroniczny LIBRUS