Kontakty z nauczycielami

XVII Sesja Sejmu Dzieci
i Młodzieży w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

W dniu 16 maja 2011 r. o godz. 11:00 w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 4 w sali Rycerskiej odbyło się spotkanie z Posłami RP, Senatorami RP, Europosłami i Posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyły dwie uczennice z naszej szkoły Marta Krzemińska z kl. III A (z powodu sytuacji losowej uczennica została oddelegowana w zastępstwie za Martę Rogalę z kl. II A) i Martyna Pietrzak z kl. I D. Praca ich autorstwa znalazła się wśród najlepiej ocenionych w województwie, dzięki czemu będą miały okazję wejść w skórę parlamentarzystów i wziąć udział w XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca 2011 r. w sali plenarnej Sejmu RP w Warszawie.

Podczas spotkania w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie zostały uroczyście wręczone akty nominacji dla 20 osób z województwa zachodniopomorskiego,  które   w   wyniku   prac   projektu   zakwalifikowały   się do udziału w obradach Sejmu nad ustawą o wolontariacie. Uczennice odebrały akty nominacji z rąk Pani Poseł RP Krystyny Kochan, Pana Marcina Zydorowicza Wojewody Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie oraz Pana Artura Gałęskiego Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Wyróżniona praca Marty Rogali oraz Martyny Pietrzak a także aktywność wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie  wpisują się w Europejski Rok Wolontariatu 2011, ogłoszony w celu rozpowszechniania i zwiększania wiedzy o wolontariacie i działaniach społecznych. Dalsza część projektu wpisuje się w inny cel roku, czyli dążenie do reformy wolontariatu, znalezienie dla tego typu działań odpowiedniego miejsca zarówno w skali społeczeństwa europejskiego, jak i społeczności wsi, dzielnicy lub gminy.

Dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i europejskiego programu „Młodzież w działaniu”  uczennice oraz inni chętni wolontariusze wezmą udział w pracy nad tekstem uchwały w trakcie konsultacji internetowych, obejmujących posłów i posłanki Sejmu DiM, jak i w trakcie szkolnych spotkań osób zainteresowanych tematyką uchwały.

Opiekun SKW
mgr Karolina Kubowicz