Kontakty z nauczycielami

Wyjazd do Teatru Polskiego na sztukę "Mayday"

2 lutego 2011 r. odbył się wyjazd uczniów naszej szkoły do Teatru Polskiego w Szczecinie na spektakl pt."Mayday". Organizatorami wycieczki była mgr Hanna Leszczyńska oraz mgr Krzysztof Pośniak. Możliwość uczestnictwa w wyjeździe mieli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie.

Spektakl rozpoczął się o godzinie 19:00 na małej scenie teatru, co spowodowało niezwykłą bliskość aktorów oraz widzów. Sztuka ta, to niezwykle zabawna komedia pełna pomyłek, nieporozumień i zbiegów okoliczności. Jest świetnym lekarstwem na smutny dzień z deszczową pogodą. Rozbawia do łez. Autorem "Mayday" jest Ray Cooney, który stworzył najbardziej bogate i śmieszne farsy w Wielkiej Brytanii, które zdobyły teatry Zachodniej Europy oraz Broadway. Sztuka była fantastyczna. Niezwykłe dialogi, wspaniała gra aktorska, świetny humor sprawiały, że na sali nie było znudzonej, czy niezadowolonej osoby. Podczas całego przedstawienia publiczność co chwilę wybuchała śmiechem, mimo że wiele osób widziało tę sztukę nie pierwszy raz .Ci, którzy jeszcze jej nie oglądali zastanawiali się jak ona się zakończy, a wszystko było możliwe, gdyż galimatias, w który zaplątał się główny bohater był naprawdę skomplikowany. Tak jak cały spektakl zakończenie było zaskakujące i szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego rozwoju wypadków. Długie owacje po jej zakończeniu zmuszały aktorów do ponownych ukłonów i potwierdzały opinie na temat sztuki. Wszyscy uczestnicy wyjazdu z niecierpliwością oczekują już następnej części, która będzie wystawiana na deskach Teatru Polskiego.

Adrianna Kowalczyk kl. I b

Dziennik elektroniczny LIBRUS