Kontakty z nauczycielami

Półfinał wojewódzki w unihokeja chłopców

Dnia 08.03.2011 w Dębnie w nowo otwartej hali widowiskowo-sportowej odbyły się półfinały województwa w unihokeja chłopców. Do zawodów w tej fazie rozgrywek przystąpiły cztery drużyny:

1. ZSP Dębno
  2. RCKU Pyrzyce
  3. ZSO Gryfino
  4. ZSP Nr 1 w Chojnie

Przed zawodami odbyło się losowanie i kolejność gier oraz ustalono, że gra każdy z każdym, a mecz trwał będzie 20 minut.

W pierwszym meczu spotkał się gospodarz turnieju czyli szkoła z Dębna, a naprzeciw stanęła drużyna z Pyrzyc. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, jednak brak skuteczności i składnego wykończenia akcji powodował wynik na tablicy 0:0. Jedna z nielicznych akcji drużyny z Pyrzyc nieoczekiwanie przyniosła im jedno bramkowe prowadzenie. Podrażnieni gospodarze wzięli się ostro do odrabiania strat i już po 2 minutach wynik brzmiał 2:1 na ich korzyść i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W drugim meczu ZSP Nr 1 w Chojnie podejmował drużynę ZSO Gryfino. Nasi chłopcy od początku gry narzucili swoim przeciwnikom trudne warunki i wysoko zawiesili im poprzeczkę. Akcje były składne i przeprowadzane w szybkim tempie, co pozwoliło drużynie z Chojny wyjść na prowadzenie 3:0. Przy tym wyniku Gryfino zdobyło kontaktową bramkę, ale  wiele to im nie pomogło, gdyż za chwilę Chojna zdobyła kolejną bramkę i wynik 4:1. Do końca meczu chłopcy kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa.

W trzecim meczu spotkaliśmy się, jak się później okazało, z najsilniejszą drużyną biorącą udział w zawodach, czyli szkołą z Dębna. Chłopcy z Chojny wyszli na początku tego meczu bardzo zdenerwowani, a mecz nie układał się po ich myśli. Dębno prowadziło atak za atakiem, próbując również groźnie strzelać z daleka. Jednak dobra postawa naszego bramkarza nie pozwalała na zmianę remisowego rezultatu. W miarę upływu czasu gra zaczęła się wyrównywać i zaczęliśmy przeprowadzać groźne szybkie kontry. Niestety jedna z akcji wyprowadzana z naszej połowy boiska została przechwycona przez gospodarzy i po sprytnym strzale zawodnika z Dębna zdobyli oni bramkę na 1:0. Chojna wzięła się do odrabiania strat i były ku temu okazje, jednak brak skuteczności i uciekający czas nie pozwoliły nam na zmianę niekorzystnego wyniku.
     Kolejny mecz był meczem o wszystko. Naszej drużynie wystarczał jednak remis do awansu, gdyż przystępując do tego meczu mieliśmy lepszy stosunek bramek. Chłopcy jednak nie kalkulowali i prowadzili otwartą grę. Prowadzono atak za atakiem, oddano mnóstwo strzałów i niestety nie wykorzystano kilku sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pyrzyce ograniczyły się do obrony i gry z kontrataku. Jedna z takich akcji mogła zakończyć się ich powodzeniem, ale nasz bramkarz był na posterunku i nie dał zaskoczyć się temu trudnemu strzałowi. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, co pozwoliło nam na awans do ścisłego finału wojewódzkiego. Chłopcy po turnieju byli zadowoleni, a zarazem bardzo zmęczeni, gdyż turniej kosztował  ich sporo zdrowia i sił.

Drużyna ZPP Nr 1 w Chojnie grała w składzie: Marek Karbowski, Patryk Sim, Rafał Misiewicz (kpt.), Marek Szafrański, Marcin Robak, Paweł Andrzejewski, Paweł Serafiński, Adrian Bartoś, Mariusz Bała, Andrzej Szot, Jakub Krzemiński, Damian Kasuła.
Opiekun drużyny - mgr Wojciech Krupa

Dziennik elektroniczny LIBRUS