Projekt "Newton też był uczniem"

50 lat Liceum Ogólnokształcącego

ZUT

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

30 listopada 2012 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas III szkół gimnazjalnych oraz I i II klas ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego.
Do konkursu przystąpiło siedem drużyn: Gimnazjum w Chojnie, Gimnazjum w Góralicach, Gimnazjum w Widuchowej, Gimnazjum w Baniach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie.

Konkursowi przewodziła komisja w składzie:
- Przewodniczący komisji – p. Grażyna Rozmyślak (przedstawiciel Powiatowej Stacji  Sanitarno - Epidemiologicznej w Gryfinie ),
- Członek komisji – p. Monika Baczyńska - Padjasek(przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gryfinie),
- Członek komisji – p. Barbara Pawełczak (przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).

Pani wicedyrektor ZSP Nr 1 w Chojnie mgr Małgorzata Limanówka uroczyście powitała przybyłych uczniów oraz gości. W krótkim wprowadzeniu została przedstawiona historia organizowanych przez ostanie lata Powiatowych Konkursów Wiedzy o HIV/AIDS.

Konkurs został poprowadzony przez Mateusza Leszczyńskiego ucznia z klasy II b Liceum Ogólnokształcącego ZSP Nr 1 w Chojnie.

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS składał się z dwóch etapów. Pierwsza runda polegała na zadawaniu pytań każdej trzyosobowej drużynie. Wykorzystywane były trzy zestawy pytań o różnym poziomie trudności. Drużyny dzielnie pokonywały każde zadanie,
a uczniowie reprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy na temat zagrożeń oraz profilaktyki HIV/AIDS.

Runda druga polegała na wykonaniu przez zespoły dwóch zadań praktycznych: rozwiązaniu krzyżówki profilaktycznej oraz zaprezentowaniu w formie scenki wylosowanej umiejętności społecznej radzenia sobie w sytuacji trudnej. Zadania były oceniane za sposób wykonania, kreatywność i argumentację. Podejmowane tematy wzbudzały podziw i uznanie dla młodych ludzi za odpowiedzialne podejście do problemu HIV/AIDS.

W tegorocznej edycji IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS:
- I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie,
- II miejsce - Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie,
- III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat HIV i AIDS, kształtowanie postaw odpowiedzialnego zachowania w sytuacjach niosących zagrożenia, promowanie zdrowego trybu życia wśród młodych ludzi oraz aktywizowanie środowisk szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki HIV i AIDS.

- Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gryfinie.
- IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS został przygotowany przez panią wicedyrektor mgr Małgorzatę Limanówkę i panią mgr Karolinę Kubowicz - pedagoga szkolnego.
- Nagrody oraz dyplomy dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Radę Rodziców przy ZSP Nr 1 w Chojnie.

Serdecznie dziękujemy za udział w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS.

mgr Małgorzata Limanówka
mgr Karolina Kubowicz

Harmonogram działań - 30 listopada 2012 r.

Szkolne eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS

Regulamin IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS