Strona główna  
   
  Historia szkoły  
   
  Dokumenty szkoły  
   
  Zasady rekrutacji  
   
  Profilaktyka  
   
  Nauczyciele  
   
  Samorząd Uczniowski  
   
  Rada Rodziców  
   
  Kierunki i wychowawcy klas  
   
  Kalendarz roku szkolnego  
   
  Kalendarz imprez i uroczystości  
   
  Olimpiady, konkursy, zawody  
   
  Koła zainteresowań  
   
  Absolwenci  
   
  Matura  
   
  Egzamin zawodowy  
   
  Osiągnięcia uczniów  
   
  Patronaty i współpraca  
   
  Udział szkoły w projektach  
   
  Współpraca z zagranicą  
   
  Europejskie projekty edukacyjne  
   
  Klub Europejski Douzelage  
   
  Wolontariat  
   
   
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
   
  Gazeta szkolna "WIÓRY"  
   
  Super Klasa  
   
  Sport  
   
  Informacje dla rodziców  
   
  50 lat Liceum Ogólnokształcacego w Chojnie  
   
  Moodle  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
   
     
 
ZUT
 
     
   
     
 
 
     
     
 
 
     
     

 


     
 

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

 


14 lutego 2013 r. odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Europie, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie,a  koordynatorem nauczyciele: mgr Danuta Perz oraz mgr Gabriela Lasowska. Honorowym Patronatem konkurs objął prof. Bogusław Liberadzki poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował główną nagrodę w postaci studyjnego wyjazdu do Parlamentu Europejskiegow Brukseli.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny gimnazjówz Cedyni, Chojny i Widuchowej oraz ZSP Nr 2 w Gryfinie i ZSP Nr 1 w  Chojnie.
Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test, w drugiej drużyny odpowiadały na pięć losowo wybranych pytań o różnym poziomie trudności, dotyczących wiedzyhistorycznej, geograficznej, organizacji międzynarodowych, sztuki, kulinariów i wybitnych postaci. W trzecim etapie uczestnicy przedstawiali przygotowane prezentacje multimedialne charakteryzujące wybrane przez siebie państwo.Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Europie, wspólnych korzeniach, procesach integracyjnych, wzbudzanie szacunku wobec innych narodów, państw, języków i kultur.


Konkurs oceniało jury w składzie: pan Gerard Lemke – przewodniczący Chojeńsko-Gryfińskiego Stowarzyszenia Wspólnej Europy, polonista, pani Krystyna Leddin – pracownik Biblioteki Publicznej w Chojnie, członek Zarządu Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Terra Incognita, pan Grzegorz Szczerski- asystent- Dyrektor Biura prof. Bogusława Liberadzkiego, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz pan Zdzisław Burek – Koordynator Biura prof. Bogusława Liberadzkiego.Zwycięscy konkursu:


I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Gryfinie w składzie: Piotr Andrych, Michał Bojda, Jakub Wiśniewski(opiekun Julian Dalidowicz), która wygrała dwudniowy studyjny wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowany przez Honorowego Patrona Konkursu Prof. Bogusława Liberadzkiego, posła do Parlamentu Europejskiego,

II miejsce -uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie w składzie: Maciej Cedro, Piotr Korban, Bartosz Skiba(opiekun Danuta Perz),

III miejsce -uczniowie Gimnazjum w Widuchowej w składzie: Jakub Kosmalski, Jędrzej Mazurek, Dominik Wac(opiekun Irena Chęś).
Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

LANGUAGE

Anglia Niemcy Węgry


LINKI

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


Dziennik elektroniczny

 
 

GALERIA

 
     
 
 
     
     
   
     
   
     
   
     
 

 

 
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie