ZUT

Uroczyste pożegnanie absolwentów LO i TZ

Dnia 26 kwietnia 2013 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Zawodowego i Technikum Budowlanego. Na uroczystości obecni byli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas drugich LO, trzecich TZ i TB. Apel był okazją do podsumowania pracy zarówno uczniów, jak  i  nauczycieli i wychowawców.
W podniosły nastój wprowadził wszystkich obecnych Polski Hymn Narodowy oraz  hymn akademicki „Gaudeamus igitur” w wykonaniu naszego szkolnego chóru, pod  batutą mgr Elżbiety Bogusz.
Pierwszym punktem apelu było wyróżnienie uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i  wzorowe zachowanie. Pani Dyrektor mgr Adriana Salamończyk nagrodziła kolejno 20  uczniów, którzy zgodnie z tradycją naszej szkoły, złożyli podpisy w Złotej Księdze Absolwentów.

W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała absolwentom za współpracę, zaangażowanie w życie szkoły, osiagane sukcesy i działania na rzecz szkoły. Złożyła również życzenia pozytywnie zdanych egzaminów zewnętrznych, mądrości życiowej i szczęścia   w rozpoczynanym właśnie dorosłym życiu.

Kolejnym punktem uroczystości były nagrody i dyplomy za sukcesy w konkursach, olimpiadach, stuprocentową frekwencję, działalność artystyczną, osiągnięcia sportowe, zaangażowanie i pracę w działających w szkole klubach i organizacjach.
Uczniowie, którzy odbywali staż w Anglii i na Malcie otrzymali dokumenty Europass Mobilność, w ramach projektu „Staże Gastronomów, zaś nasi absolwenci oraz uczniowie klas drugich LO i trzecich TZ otrzymali certyfikaty za realizację projektu „Together Across Generations”, które wręczył mgr Janusz Salamończyk.

Za wysiłek włożony w edukację młodzieży Nagrody Dyrektora otrzymały: mgr Anna Krzemińska oraz mgr Renata Czubak.
Po części oficjalnej nadszedł czas na kolejną dawkę wzruszeń i podziękowań. Wszystkie klasy maturalne odbierały świadectwa ukończenia szkoły.

W tym roku mury szkoły opuścili uczniowie klas:
III a LO – wychowawca mgr Renata Czubak
III b LO – wychowawca mgr Anna Krzemińska
III c LO – wychowawca mgr Grzegorz Michasiuk
III d LO – wychowawca mgr Danuta Perz
IV TOUG – wychowawca mgr Janusz Rusak
IV TH/B - wychowawca mgr Anna Krzemińska
IV TI – wychowawca mgr inż. Krzysztof Janik

Uczniowie po odebraniu świadectw, po raz ostatni w tej szkole, stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Prezentujemy ich wszystkich: uśmiechniętych, odświętnych i  zadowolonych ze swoich osiągnięć.

Klasa III a LO

Klasa IV TOUG

Klasa III b LO

Klasa IV TH/B

Klasa III c LO

Klasa IV TI

Klasa III d LO

Wzruszenia tych chwil potęgowały piosenki dobrane do okoliczności, wspaniale wykonane przez uczniów, pod kierunkiem mgr. Janusza Rusaka.
Po ceremonii wręczania świadectw nastąpiło uroczyste ślubowanie absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Uczniowie ślubowali służyć ojczyźnie, nigdy nie splamić honoru szkoły, w której zdobyli wychowanie i wykształcenie oraz godnie ją  reprezentować. Ślubowanie poprowadził mgr Marek Łągiewczyk.

Po ślubowaniu głos w imieniu rodziców zabrała Pani Maria Drewniak, przewodnicząca Rady Rodziców. Podziękowała nauczycielom za wysiłek włożony w  wychowanie i edukację dzieci. Zaznaczyła również, z nieukrywanym żalem w głosie, że  wszyscy rodzice muszą zmierzyć się z odejściem swoich dzieci z rodzinnego domu.

Uroczystość kończyły przemówienia i podziękowania. Były kwiaty, wzruszające słowa. W imieniu absolwentów głos zabrała Magda Drewniak, która podziękowała Dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za wszystko, czego dokonali w procesie kształcenia i  wychowania. Następnie przedstawiciele absolwentów złożyli na ręce Dyrekcji kwiaty, jako  wyraz wdzięczności wszystkim pracownikom szkoły.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Anita Górska, która pożegnała tegorocznych absolwentów, wśród nich swoich znajomych i przyjaciół.

Po oficjalnej części uroczystości nastąpił moment, w którym uczniowie mogli  pożegnać się ze swoimi nauczycielami. Nie zabrakło ostatnich rozmów, życzeń, wspomnień, wspólnych zdjęć oraz łez.