ZUT

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
klas kończących ZSZ

W piątek 14 czerwca 2013r. uroczyście pożegnaliśmy absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. ppor. Ryszarda Kuleszy w Chojnie. W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie, rodzice, grono pedagogiczne oraz reprezentacje klas.

Sztandar im. Bohaterów spod Siekierek
Sztandar im. ppor. Ryszarda Kuleszy

Pierwszym punktem apelu było przemówienie Pani Dyrektor mgr Adriany Salamończyk. Pani Dyrektor przekazała absolwentom życzenia pozytywnie zdanych egzaminów zawodowych i czeladniczych oraz udanego i szczęśliwego dorosłego życia.

mała sam

Uroczystość była doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć tegorocznych absolwentów ZSZ oraz wręczenia nagród najlepszym.
Pani Dyrektor wyróżniła Marka Milewskiego z klasy III TRW oraz Szymona Kurpiela z klasy II a WZ, którzy zgodnie z tradycją naszej szkoły złożyli podpisy w Złotej Księdze Absolwentów. Nagrodę za 100 % frekwencję otrzymała uczennica klasy III b WZ Paulina Łazowik.
Absolwentów klas ZSZ żegnała również Pani mgr Joanna Nowak, kierownik pracowni szkolnych. Mówiła, że absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej to osoba szczególnie cenna na dzisiejszym rynku pracy, że nasza szkoła z powodzeniem prowadzi misję szkolnictwa zawodowego. Złożyła również absolwentom najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, podziękowała wychowawcom oraz nauczycielom pracowni szkolnych.

Po przemówieniach nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów uczniom za szczególne osiągnięcia sportowe, udział w konkursach: budowlanym „Najlepszy murarz”,szkolnym konkursie stolarskim „Wykonanie przedmiotu codziennego użytku”, szkolnym konkursie budowlanym „Wykończenie powierzchni ścian różnymi technikami malarskimi”.
Absolwenci klasy III TRW otrzymali świadectwa ukończenia szkolenia „Murowanie w systemie Ytong i Silka”.

Po części oficjalnej nadszedł czas na rozdanie świadectw i ostatnie wspólne zdjęcie z wychowawcą. W tym roku mury szkoły opuścili uczniowie klas:
II a WZ – wychowawca mgr Agnieszka Jabłońska
III TRW- wychowawca mgr Rafał Kaliciak
III b WZ – wychowawca mgr Monika Mucha
III MPS- wychowawca mgr Monika Mucha

Klasa II a WZ

Klasa III TRW

Klasa III b WZ oraz III MPS

Uczniowie pod kierunkiem mgr Edyty Krupy – Nadolny przygotowali krótką część artystyczną. Piosenkę „Ostatni raz z moją klasą” zaśpiewała Ewa Winnik, a nieodzowny w takich okolicznościach utwór „Ale to już było” zaśpiewała Karolina Gładkowska, której spontanicznie wtórowali wszyscy zabrani na sali uczniowie.
Po tych wzruszeniach absolwenci przystąpili do ślubowania, które poprowadził mgr Marek Łągiewczyk.Uczniowie ślubowali służyć ojczyźnie, nigdy nie splamić honoru szkoły, w której zdobyli wychowanie i wykształcenie oraz godnie ją reprezentować.
Na koniec uroczystości, w imieniu wszystkich uczniów kończących szkołę, podziękowania i kwiaty na ręce Dyrekcji złożyła Sylwia Kurdziel, a z ramienia Samorządu Uczniowskiego absolwentów pożegnała Anita Górska.

mgr Aneta Żurawska – Rusek
mgr Joanna Gorska