ZUT

Tydzień Planowania Kariery Zawodowej

W dniach od 15 do 19 października 2012 r. odbywał się w naszej szkole Tydzień Planowania Kariery Zawodowej. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty informujące uczniów, w jaki sposób należy zaplanować swój przyszły zawód.

Plakaty tworzyli uczniowie klasy 3 b LO i 4 TH pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów ekonomicznych pani Barbary Dybczak. Transparent nad wejściem przygotowała pani Emilia Skrzypa.
Przewodnicząca Zespołu przedmiotów ekonomicznych, pani Barbara Dybczak we współpracy z panią Emilią Skrzypą zaproponowały wychowawcom klas przeprowadzenie na godzinach wychowawczych w klasach I i II liceum i technikum lekcji o planowaniu przyszłej kariery zawodowej. W pokoju nauczycielskim budynku nr1 przygotowanych zostało pięć różnych scenariuszy lekcji oraz ich kopie wraz z informacją o możliwości wykorzystania przez wychowawców klas, czym zajęła się pani Barbara Dybczak. Z poczynionych obserwacji można wnioskować, że cieszyły się one powodzeniem wśród nauczycieli.

Plakat wykonały Patrycja Kozłowska i Kinga Brodowska z klasy IV TH.

W czasie trwania Tygodnia Planowania Kariery Zawodowej zaplanowane zostały spotkania z doradcą zawodowym, panią Małgorzatą Zygmunt. Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych codziennie wraz z uczniami klas zawodowo najwyższych odwiedzali Urząd Pracy w Chojnie. Doradca zawodowy przedstawiła sytuację na lokalnym rynku pracy, omówiła problem bezrobocia, programy wspomagające własną aktywność zawodową, informowała o zawodach deficytowych.

Uczniowie klasy 3 b na spotkaniu z doradcą zawodowym w Urzędzie Pracy w Chojnie.

Wycieczki do Urzędu Pracy przeprowadzili nauczyciele Zespołu przedmiotów ekonomicznych: pani Emilia Skrzypa, pani Edyta Daszkiewicz, pani Barbara Zubala,  pan Krzysztof Pośniak oraz pani Barbara Dybczak.

Przewodnicząca Zespołu przedmiotów ekonomicznych
mgr Barbara Dybczak