STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

      

Nagroda w konkursie EDUinspirator, nominacja w konkursie EDUinspiracje

 

17 listopada 2016 r. w  Warszawie, podczas gali w  Centrum Nauki Kopernik, rozstrzygnięte zostały ogólnopolskie konkursy EDUinspirator oraz EDUinspiracje, organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

 


Konkurs EDUinspirator umożliwia nagrodzenie osób wyróżniających się aktywnością i sukcesami w realizacji projektów edukacyjnych. W III edycji konkursu nominację w pięciu kategoriach otrzymało 21 osób, szczególnie zaangażowanych w realizację projektów edukacyjnych i upowszechnianie ich rezultatów, których działania są najbardziej innowacyjne i inspirujące innych. Zwycięzcą konkursu w kategorii Edukacja zawodowa został nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie Pan J. Cezary Salamończyk, za projekty mobilności zawodowej, których jest autorem, realizowane przez szkołę od 2006 r. z programu Leonardo da Vinci, a od roku 2014 z programu Erasmus+. W ramach zrealizowanych dotychczas projektów 170 uczniów technikum odbyło staże w hotelach i restauracjach na Malcie, w Niemczech i w Anglii. W roku 2017 realizowany będzie kolejny projekt pt. „Europejskie staże”, pierwszy  z Kartą jakości, którą dla ZSP w Chojnie, jako jednej z czterech szkół w Polsce, zdobył Pan J. C. Salamończyk. W ramach tego projektu oprócz hotelarzy i gastronomów po raz pierwszy wyjadą uczniowie kształcący się w zawodach technik informatyk (na Węgry) i technik budownictwa (na Maltę i do Anglii), a także nauczyciele przedmiotów zawodowych hotelarskich i gastronomicznych (na Maltę). W roku 2017 udział w projekcie mobilności zawodowej weźmie udział 23. uczniów i 4. nauczycieli.  

Konkurs EDUinspiracje pozwala na wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych przez beneficjentów programów zarządzanych przez FRSE, które m.in. przyczyniają się do pozytywnych zmian w polskim systemie edukacji, mają wpływ na rozwój zawodowy i osobisty ich uczestników, są przykładami dobrych praktyk. W VI edycji konkursu EDUinspiracje przyznano nagrody w ośmiu kategoriach, a w każdej z nich eksperci FRSE nominowali do nagrody pięć projektów najwyższej jakości. W kategorii Edukacja pozaformalna młodzieży nominację otrzymało Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie, za projekt pt. „More active, more healthy”, zrealizowany w roku 2015 w partnerstwie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. 

Podczas Gali  nagrody zwycięzcom wręczała m.in. Sekretarz Stanu MEN Teresa Wargocka, Karol Wójcicki wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Wszyscy jesteśmy gwiazdami”, przed nominowanymi i zwycięzcami wystąpił  zespół Warszawski Kwartet Saksofonowy, a po części oficjalnej, w czasie bankietu, miała miejsce ważna dla tego typu uroczystości integracja jej uczestników, połączona z dyskusjami, wymianą doświadczeń i kontaktów.

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie