STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

V FORUM KÓŁ WOLONTARIATU

 

W dniach 19 - 21 czerwca 2017 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w V Forum Kół Wolontariatu, pod hasłem „Młodzi liderzy - aktywni w realu”, które odbyło się w Brzózkach w okolicach Nowego Warpna. Forum przeznaczone było dla dziewięćdziesięciu wolontariuszy ze szkolnych i akademickich kół wolontariatu naszego województwa oraz dla ich opiekunów ( nauczycieli).

Głównym celem było podniesienie kwalifikacji i motywacji do dalszego działania, wymiana doświadczeń oraz integracja i rekreacja jako forma wynagrodzenia dla wolontariuszy za całoroczną pracę. Forum było skierowane głównie do młodzieży aktywnie działającej przez cały rok.

Tematyka tegorocznego forum skupiła się na aktywności wolontariackiej, jako sposobie na uniknięcie niebezpieczeństw polegających na uzależnieniu od komputera, telefonu i Internetu oraz zagrożeń płynących z nieprzemyślanego korzystania z pożyczek. Podczas warsztatów młodzież uświadomiła sobie, że zamiast iluzji życia w wirtualnym świecie lub za pożyczone pieniądze warto rozwijać aktywność „w realu”, zarówno w najbliższym środowisku ( szkoła, miejscowość), jak i w społeczeństwie. Każdy może mieć realny wpływ na kształt polityki młodzieżowej i rozwój obywatelskiej odpowiedzialności za dobro wspólne.

Program forum zdecydowanie można uznać za wartościowy i atrakcyjny. Warsztaty, zajęcia w grupach motywowały uczestników do pracy wolontariackiej, a dzielenie się doświadczeniami i porównanie ich z aktywnością wolontariuszy z innych szkół przyniosły wiele satysfakcji. Okazało się bowiem, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie mają wiele do przekazania innym.

W pamięci uczestników forum pozostaną również przyjemne chwile spędzone przy ognisku i muzyce oraz nad Zalewem Szczecińskim.

Udział w Forum Szkolnych Kół Wolontariatu był niezwykle ważny dla jego uczestników. Tych, którzy zaczynają przygodę z wolontariatem przekonał, że ta forma aktywności jest niezwykle potrzebna, a tych, którzy mają doświadczenie - utwierdził w przekonaniu, że praca na rzecz drugiego człowieka ma ogromną wartość dla obu stron.

 

Wolontariuszki z kl. I HŻ

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie