STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Jesień z Osiecką - spektakl „Listy z daleka. Lekcje śpiewające”


Mało dzisiaj mówi się Miłoszem, mało dzisiaj mówi się Herbertem. Dużo mówi się Osiecką. Wydaje się, że to właśnie ona powinna dzisiaj być wspomniana, jako taka wielka nauczycielka nas wszystkich” – tymi słowami ksiądz Wojciech zaprosił wszystkich do obejrzenia spektaklu „Listy z daleka. Lekcje śpiewające”, powstałego na motywach wieczoru „Miny do lustra” z  cyklu „Listy Śpiewające” Agnieszki Osieckiej. Premiera spektaklu miała miejsce 14.10.2016 r. w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

https://www.zsp1chojna.pl/grafika/2016_album_den_pazdziernik/slides/DSC_0413.JPG

Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem, a wykonawcy chcieli podzielić się  z najbliższymi tym, co w duszy im gra. Dlatego „W taki wieczór ani zimny, ani letni” uczniowie naszej szkoły zaprosili do Biblioteki Miejskiej w Chojnie przyjaciół i rodziców, by  razem powspominać Agnieszkę Osiecką – dokładnie w miesiąc po 80. rocznicy urodzin Poetki.Trochę pół - prywatnie ( co na pewno ucieszyłoby Agnieszkę Osiecką) spotkali się 9 listopada 2016 r. popołudniową porą, by Osiecką mówić, śpiewać i by uczyć się od niej, by nigdy niczego nie odkładać na później. I nawet jeśli był to wieczór jesienny, listopadowy – to  jednak na swój sposób słoneczny i piękny.


W spektaklu wykorzystano także teksty Agnieszki Osieckiej: z wieczorów „Pijany zając”, „Dobra pamięć” i „Wystarczy mocno zacisnąć powieki” ( również z „Listów Śpiewających”), ze sztuk „Niech no tylko zakwitną jabłonie” i „Apetyt na czereśnie”, z „Rozmów w tańcu”, z  cyklu „Zabawy poufne” i z piosenek do muzyki Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego i Jerzego Satanowskiego. Zabrzmiała także piosenka „Króliczek” Skaldów z  muzyką Andrzeja Zielińskiego.

 

Listy z daleka słali nauczyciele: Katarzyna Mickiewicz - Bindas, Agnieszka Świercz – Siwiera, ks. Wojciech Koladyński i uczniowie: Karolina Błoch, Michalina Czubak, Radosław Pyra, Norbert Zawada, Igor Rumbuć, Maciej Budynkiewicz, Jacek Ceglarek, Michalina Gumińska, Wiktor Hadała, Justyna Leszczyńska, Szymon Boruciński, Julia Sawicka, Ewa Sokołowska, Aleksandra Lizurej, Wiktoria Borowiec, Sandra Grabowska. Głosu użyczył p.  Marek Bednarz. Opracowanie tekstu i inscenizacja: Katarzyna Mickiewicz - Bindas i  ks.  Wojciech Koladyński.

Spektakl zrealizowano z okazji 80. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej i Dnia Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


ks. mgr Wojciech Koladyński
mgr Gabriela Lasowska

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie