ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY

ADMINISTRATOR

Akademia CISCO

Finał IX Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych

29 kwietnia 2017 roku uczennica naszej szkoły Aleksandra Leddin z klasy 2d została laureatką IX Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych z języka niemieckiego. Po dwóch etapach, pisemnym i ustnym, Aleksandra zajęła ostatecznie III miejsce.
W dniu 26 maja 2017 r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu, którego organizatorem jest ZCDN, a patronuje Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

O godzinie 15.00 Dyrektor ZCDN Pani Urszula Pańka uroczyście przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości: Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Pana Jerzego Sołtysiaka, przedstawicieli wyższych uczelni, laureatów, nauczycieli oraz rodziców. Pogratulowała wytrwałej oraz efektywnej pracy, a także zaangażowania, zarówno laureatom jak i nauczycielom, życząc dalszych sukcesów w przyszłości. Następnie dr filologii Uniwersytetu Szczecińskiego Dorota Orsson zaprezentowała interesujący wykład na temat języka Jidysz. Po wykładzie nastąpiła prezentacja laureatów oraz ich opiekunów, po czym Dyrektor ZCDN wraz z Zachodniopomorskim Wicekuratorem Oświaty wręczyli nagrody laureatom. Tego dnia nagrody otrzymali także zwycięzcy innych wojewódzkich konkursów dla szkół ponadgimnazjalnych, które organizowane są przez ZCDN.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przybyli goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

mgr Anna Jabłońska - Wróbel