STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

X Powiatowy Konkurs Mitologiczny

 

7 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbył się  jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Konkurs skierowany był, jak co roku, do uczniów gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku w konkursie wzięły udział cztery szkoły: Gimnazjum im.  Noblistów Polskich w Mieszkowicach, Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w  Chojnie. Koordynatorami konkursu są nauczyciele: Krzysztof Pośniak i Gabriela Lasowska.

DSC_0205

Drużyny w pierwszej części konkursu układały drzewo genealogiczne umieszczając w  odpowiednich miejscach potomstwo Zeusa. W drugiej rundzie zmierzyły się z zadaniem „postać zagadka”. Następnie, w określonym czasie, odpowiadały na 5 losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności. W czwartej rundzie ( kalambury) młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł. Piąta runda polegała na przedstawieniu dowolnej postaci mitologicznej przez reprezentacje szkół. W tej części jurorzy oceniali prezentację postaci ( strój, rekwizyty, pomysłowość, zachowanie zgodności z wizerunkiem mitologicznym oraz samo wystąpienie, m.in. płynność i  oryginalność wypowiedzi). Młodzież w tym roku przedstawiła Feniksa odradzającego się  z  popiołów, Charona przewożącego dusze do Hadesu, Narcyza i Hermesa.

DSC_0143

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce zajęło Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach: Magdalena Pastuła, Magdalena Sztadilów, Kinga Kościelna ( opiekun: Renata Walawender);
II miejsce: Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie: Julia Laskowska, Ewa Jabłońska, Kamila Błoch ( opiekun: Katarzyna Wieder);
III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie w składzie: Paulina Gąbka, Filip Kościkiewicz, Dawid Michalski ( opiekun: Katarzyna Stempińska);
IV miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie w składzie: Ada Kaniewska, Wiktoria Borowiec, Dominik Nycz ( opiekun: Krzysztof Pośniak i Edyta Krupa - Nadolny).

Nagrody dla uczestników konkursu i upominki dla opiekunów drużyn zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP w Chojnie.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której pracowali:
Eugenia Hajduk – emerytowany nauczyciel języka polskiego, wieloletni pracownik i  wicedyrektor ZSP Nr 2 w Chojnie;
Teresa Błońska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie;
dr Małgorzata Cieśluk - filolog klasyczny, pracownik Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US, która uświetniła jubileuszowy konkurs wykładem na temat miejsca herosów w kulturze starożytnej Grecji.


DSC_0048(1)

Ten dzień był wyjątkowy pod względem wydarzeń, ponieważ gościliśmy również w ramach patronatu dr. hab. prof. US Radosława Skryckiego - zastępcę dyrektora Instytutu Historii i  Stosunków Międzynarodowych wraz z doktorantem, panem Mateuszem Lipko - pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej. Gdy w sali konferencyjnej rozpoczynał się  konkurs pracownicy naukowi spotkali się z naszą młodzieżą w sali kinowej. Pan M.  Lipko - dla klasy III c i III a - poprowadził wykład na temat misji Jana Karskiego.

IMG_9392

IMG_9397

mgr Krzysztof Pośniak

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie