WOPR

Akademia CISCO

Finał Powiatowej Licealiady
w Piłce Ręcznej Chłopców

18 stycznia 2017 r. w Mieszkowicach odbył się finał Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół: ZSO  w  Gryfinie, ZSP nr 2 w Gryfinie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w  Mieszkowicach i ZSP w Chojnie. Reprezentacje grały systemem „każdy z każdym”. Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem ZSP nr 2 w Gryfinie. Mecz zaczął się dla nas bardzo źle i po kilku minutach przegrywaliśmy 5:0. Do przerwy udało się zniwelować stratę do  wyniku 5:3. Po przerwie nasz zespół przejął inicjatywę i doprowadził do wyniku 5:5,  później 6:6. Jednak ostatnie słowo należało do drużyny z Gryfina, która przed  rozpoczęciem turnieju była stawiana w roli zdecydowanego faworyta, choćby ze  względu na to, że w swoich szeregach posiada zawodników drugoligowego Energetyka Gryfino. Przegapiliśmy dwie doskonałe szanse do zmiany wyniku i ostatecznie przegraliśmy z drużyną ZSP nr 2 w Gryfinie 7:6.
W drugim meczu przeciwnikiem naszej drużyny był ZSCKR w Mieszkowicach, który w swoim pierwszym pojedynku nieoczekiwanie zremisował z ZSO Gryfino 9:9. Ten mecz był od początku pod naszą kontrolą, dzięki czemu szanse gry mieli zawodnicy, którzy we  wcześniejszej fazie turnieju grali mniej. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszego zespołu 7:4.

Przed rozegraniem ostatniego meczu jasne było, że nasz zespół nie zajmie już pierwszego miejsca w turnieju. Stało się tak za sprawą drugiej wygranej ZSP nr 2 w Gryfinie z ZSO Gryfino 12:8. Ten wynik miał ogromny wpływ na naszą grę w ostatnim meczu. Graliśmy zbyt nerwowo, momentami chaotycznie i od stanu 3:3 gra posypała się. Do tego doszły niepotrzebne pretensje do sędziego, kary i mecz zakończył się wysoką porażką 16:5. Wpływ na to miały ogromne ambicje naszych zawodników i cel, jaki w tym roku postawiliśmy przed  naszym zespołem. Chcieliśmy po raz pierwszy zaskoczyć wszystkich i wywalczyć pierwsze miejsce. Na pewno było wiele rzeczy, które mogły nas skłaniać do takiego myślenia. Choćby to, że trenowaliśmy 2 razy w tygodniu, na zajęcia przychodziło sporo osób ( stąd w  kadrze na zawody znalazło się aż 15 zawodników), a umiejętności czysto sportowe były na  wysokim poziomie. Zabrakło doświadczenia i spokoju, a to w obliczu bardzo poważnej kontuzji Norberta Bigosa, nie pozwoliło na osiągnięcie lepszego wyniku.