STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Międzywojewódzki Konkurs ,,Mistrz Wiedzy Hotelarskiej 2017”

 

W dniach 14 - 15 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1  im.  Noblistów Polskich w Słupsku po raz dziesiąty odbył się Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”. Celem konkursu jest pobudzenie ambicji i doskonalenie umiejętności zawodowych przyszłych hotelarzy, stworzenie możliwości właściwego współzawodnictwa między uczniami, wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy między szkołami kształcącymi w zawodzie technik hotelarstwa. Jubileuszową edycję konkursu objęli honorowym patronatem: Pomorski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Słupska.

Tegoroczna rywalizacja odbywała się między szkołami kształcącymi techników hotelarstwa w trzech województwach: pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko - mazurskim. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały uczennice naszej szkoły: Ida Rumbuć i Aneta Kaczor z klasy II Technikum Hotelarskiego pod opieką pani Bianki Małysz - Lewandowskiej.

Do I eliminacji konkursowych przystąpiło 20 uczniów. W pierwszym dniu konkursu w  auli ZSP nr 1w Słupsku uczestnicy, w obecności uczniów, członków jury i zaproszonych gości, dokonywali autoprezentacji dotyczącej siebie, szkoły, regionu, pasji i zainteresowań oraz rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o hotelarstwie. Po zakończonym teście i  uroczystym lunchu młodzież wraz z opiekunami udała się autokarem do Hotelu Grand Lubicz***** Uzdrowisko Ustka, gdzie odbywała się dalsza rywalizacja. Na miejscu manager obiektu, podczas spaceru po hotelu, zaprezentowała młodzieży i nauczycielom ofertę usług i  atrakcje, jakie czekają na gości.

Do drugiej - finałowej części zmagań młodych hotelarzy zakwalifikowało się 10 osób z  najwyższą ilością punktów. Niestety naszym uczennicom zabrakło odrobiny szczęścia i  nie  znalazły się w tej grupie. W następnym etapie uczestnicy obsługiwali gościa w  restauracji, pomagali w problematycznej sytuacji, jako recepcjoniści oraz prowadzili dialog z gościem w języku obcym.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów i podziękowań. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. miesięczny staż w Sound Garden Hotel Warszawa oraz vouchery do hoteli. W tegorocznej edycji zwyciężyli uczniowie ze Słupska i Gdańska, którym serdecznie gratulujemy.


Pomimo braku wygranej, konkurs pozwolił nam na sprawdzenie i wzbogacenie wiedzy i umiejętności zawodowych oraz nawiązanie znajomości z uczniami i nauczycielami z  innych szkół. Dziękuję naszym reprezentantkom za trud włożony w przygotowania i udział w konkursie, a gospodarzom za profesjonalną organizację konkursu. Z chęcią powrócimy na  kolejną edycję hotelarskich zmagań w przyszły roku!

 

Opiekun konkursu
mgr inż. Bianka Małysz - Lewandowska

 

 

 

 

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie