STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

„Noc Biologów” na Wydziale Biologii
Uniwersytetu Szczecińskiego

 

Dnia 13 stycznia 2017 roku uczniowie klasy I abd uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Noc Biologów” na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających uczelnię dzieci, młodzieży i dorosłych, było zachętą do zorganizowania w  całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Propozycję tę z entuzjazmem przyjęła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej „Nocy Biologów” w styczniu 2012 r.
Nasza szkoła już po raz trzeci brała udział w tym przedsięwzięciu. W programie realizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zaplanowano prawie pięćdziesiąt wyjątkowych wydarzeń: interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawy i inne ciekawostki – wszystko to  by  ich uczestnicy przez tę jedną noc mogli się poczuć jak prawdziwi naukowcy. Dzięki wieloletniej już współpracy z Wydziałem Biologii, nie tylko podczas „ Nocy Biologów”, nasi uczniowie mogli skorzystać z najciekawszych zajęć dotyczących przerabianego aktualnie na  lekcjach materiału z podstawy programowej. Uczestnicząc w laboratoriach na Katedrze Biochemii mogli poczuć się jak Sherlock Holmes, obserwując w jaki sposób krew, ślina, mocz czy odciski palców mogą posłużyć do wykrycia sprawcy przestępstwa.Z kolei na Katedrze Mikrobiologii największą frajdę sprawiło uczniom samodzielne przygotowanie preparatów bakterii, począwszy od pobrania materiału bakterii, poprzez etapy barwienia, a skończywszy na obserwacji pod mikroskopem.

Równie ciekawe okazały się laboratoria na Katedrze Biologii Komórki, gdzie uczniowie izolowali własne DNA i wykonywali z niego zawieszkę na szyję lub przygotowywali kultury In Vitro w sterylnych warunkach pod komorami z laminarnym przepływem powietrza.


Na tych ostatnich zajęciach spotkaliśmy absolwentkę naszej szkoły - Karolinę Garczyńską, tym  razem jako studentkę na kierunku Biotechnologii Wydziału Biologii, asystującą w  zajęciach.


Karolina wielokrotnie będąc naszą uczennicą uczestniczyła w wyjazdach na zajęcia dydaktyczne na Wydział Biologii. Czyżby pomogły one w wyborze kierunku studiów?

 

mgr Agnieszka Pawlaczyk

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie