STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

OBIAD BOŻONARODZENIOWY DLA BEZDOMNYCH, SAMOTNYCH
I UBOGICH

 

W poniedziałek, 26 grudnia 2016 roku, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza z klas I  TŻ, II TI i II d LO pod opieką Pani Katarzyny Mickiewicz – Bindas, wzięli udział w  corocznym Obiedzie Bożonarodzeniowym dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej. Wolontariuszom towarzyszyli rodzice, panowie Janusz Tracz i Krzysztof Bindas, oraz byli członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, obecni studenci - Wiktoria i Radosław, którzy również pracowali jako wolontariusze. Obiad odbył się w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Od godziny dziewiątej zebrani wolontariusze układali stoły i przykrywali je białymi obrusami, przystroili świątecznie, a następnie ustawiali na nich zastawę. Po godzinnych przygotowaniach, przyszedł czas na chwilę przerwy i Mszę Świętą, w której udział wzięli zarówno uczestnicy obiadu jak i wolontariusze.Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się do wcześniej przygotowanej sali i zajęli miejsca. Na  uroczysty obiad przybyło prawie 220 osób, więc potrzebnych było sporo rąk do wydawania posiłków ( tym zajęła się nasza opiekunka), roznoszenia potraw, zmywania naczyń, sprzątania.

Przy każdym stole było miejsce dla wolontariusza, który przez cały czas towarzyszył gościom Obiadu, rozmawiał z nimi, słuchał ich historii, a także przynosił posiłek. O oprawę muzyczną zadbali głównie: student seminarium - Maciej Czaczyk ( gitara) - zwycięzca programu Must Be the Music, Dominik Bindas (gitara) i Tadeusz Bindas ( skrzypce) pod dyrekcją Pana Grzegorza Mycy, nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myśliborzu.

Na zakończenie świątecznego spotkania każdy gość otrzymał prezent, przygotowany wcześniej przez wolontariuszy, a część z nas, wraz z Panią Katarzyną Mickiewicz - Bindas wróciła do pracy - zmywania naczyń, porządkowania sali. Mimo ogromu pracy, jaki trzeba włożyć w przygotowania i organizację całego przedsięwzięcia, wszyscy opuścili salę szczęśliwi i z uśmiechami na twarzach.


Dla niektórych wolontariuszy z naszej szkoły był to już czwarty Obiad Bożonarodzeniowy, w  którym uczestniczyli. I z pewnością nie ostatni.

 

Dominik Bindas, kl. II TI

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie