STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza z projektem „Paczki Szczęścia”

 

W pierwszych dniach listopada 2016 r. w kasie II b LO powstał pomysł zorganizowania akcji charytatywnej, realizowanej jako projekt na lekcji ekonomii w praktyce, pod opieką pani mgr Emilii Skrzypy. Nadano jej tytuł „Paczki Szczęścia”. Celem akcji była zbiórka artykułów spożywczych, higienicznych oraz szkolnych i przekazanie ich dzieciom z  Domu Dziecka w Trzcińsku - Zdroju oraz włączenie się w programowe działania Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Opis: Zdjęcie użytkownika Wicior Hadała.

Akcję zaczęto od konsultacji z opiekunką wolontariatu - panią mgr Katarzyną Mickiewicz - Bindas oraz przygotowania plakatów promujących, które zostały wykonane w  dniach od 3 do 21 listopada na zajęciach koła ekonomicznego. Wykonali je uczniowie: Wiktor Hadała, Szymon Boruciński, Michalina Gumińska, Damian Porczyński oraz Szymon Żelichowski. Następnie zostały one rozwieszone w dwóch budynkach szkolnych przez  Macieja Budynkiewicza i Jacka Ceglarka. Rozgłoszenie akcji przez członków Samorządu Uczniowskiego i wywieszenie ogłoszeń w pokojach nauczycielskich odbyło się  następnego dnia. Z dniem 23 listopada 2016 r. zaczęła się zbiórka artykułów dla  potrzebujących dzieci, w którą zaangażowały się wszystkie klasy. Zbiórka zakończyła się  30 listopada. Zebrane artykuły 1 i 2 grudnia zostały zapakowane przez członków grupy projektowej i Szkolny Klub Wolontariusza. Powstały przepiękne paczki.


Wyjazd do Domu Dziecka w Trzcińsku - Zdroju odbył się 5 grudnia. Był to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który od wielu lat w naszej szkole jest świętem wszystkich uczniów, pracujących bezinteresownie na rzecz innych ludzi. Tego dnia, tuż przed pierwszym dzwonkiem, wolontariusze i uczestnicy projektu rozdawali przy wejściu do szkoły oraz  na  jej  terenie uśmiechnięte serduszka, które już po pierwszej lekcji każdy uczeń i  nauczyciel dumnie nosił na piersi. Serduszka symbolizujące ten dzień, miały również na  celu zachęcenie do zaangażowania się w pracę wolontariatu.


ff 004

Serduszka, jak co roku, były rozdawane również dzieciakom z placówki w Trzcińsku - Zdroju. Po przywitaniu i "oznaczeniu" dzieci wolontariackimi serduszkami, uczestnicy projektu oraz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pani mgr Katarzyny Mickiewicz - Bindas, przekazali paczki. W czasie pobytu w Domu Dziecka odbyły się różne zabawy i konkursy, takie jak: zabawa w chowanego, gra w pomidora, butelkę oraz wspólne tańce. Sprawiło to dzieciom wielką przyjemność.

15631411_1125759757522720_366368687_o


Miło był popatrzeć na radość i uśmiechy, które nie znikały z ich twarzy. Następna wizyta w  domu dziecka jest planowana na czas karnawału. Wówczas zorganizujemy wspólnie integracyjną zabawę przy muzyce.

DSCF8031

13 grudnia, w sali kinowej odbyła się prezentacja wyników projektu akcji charytatywnej „Paczki Szczęścia”, którą przedstawił Szymon Boruciński. Po podsumowaniu projektu wszyscy jego uczestnicy wyrazili zadowolenie oraz chęć do zrealizowania kolejnej akcji we  współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza.


Damian Porczyński i Wiktor Hadała, kl. II b LO

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie