ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY

ADMINISTRATOR

Akademia CISCO

III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 7 kwietnia 2017 roku trzyosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę, w  składzie: Ida Rumbuć ( kl. II TH), Dominik Woźniak ( kl. III TI) oraz Michał Koksanowicz ( kl. III TŻ), pojechała pod opieką mgr Kamili Nowak do Gryfina, aby  zmierzyć się z pozostałymi sześcioma drużynami w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego.
Rywalizacja, która rozpoczęła się o godzinie 10.00, skończyła się po kilku godzinach zaciętej walki pomiędzy siedmioma drużynami. Zadaniem uczniów było wzięcie udziału w  losowaniu pytań do 4 kategorii: wiedza o Irlandii, znajomość książki E.  Mphahlele’a „Down Second Avenue”, słowotwórstwo oraz znajomość filmów „Igrzyska śmierci” i  „Igrzyska śmierci – w pierścieniu ognia”. Każda kategoria zawierała 5 rund pytań. Przedstawiciel drużyny losował numer pytania, które następnie było wyświetlane na ekranie. Drużyna miała 30 sekund na udzielenie odpowiedzi. W przypadku wątpliwości, kołem ratunkowym była możliwość poproszenia o podpowiedzi, co wówczas skutkowało uzyskaniem nie 2 - lecz 1 punktu. W każdej kategorii można było uzyskać maksymalnie 10  punktów.
Pierwsza kategoria, sprawdzająca wiedzę o Irlandii, okazała się być najtrudniejszą dla  każdej drużyny. W sumie, w pięciu rundach tej kategorii, uzyskaliśmy tylko 1 punkt. Najwięcej punktów z wiedzy o Irlandii zdobyło Gimnazjum z Widuchowej – 3 pkt.
Kategoria, sprawdzająca znajomość książki „Down Second Avenue” również nie  należała do najłatwiejszych, lecz tym razem uzyskaliśmy 5 punktów. Najwięcej punktów – 8 – zdobył ZSP nr 2 w Gryfinie.
Słowotwórstwo, będące trzecią kategorią konkursową, okazało się być zwycięskie dla  ZSP nr 2 w Gryfinie – 10 pkt. Nasza drużyna jednakże również była mocna w  tej  dziedzinie – zdobyliśmy 6 pkt.

Ostatnia kategoria zadecydowała o końcowych wynikach. Sprawdzenie znajomości filmów „Igrzyska śmierci” oraz „Igrzyska śmierci – w pierścieniu ognia” polegało na obejrzeniu wylosowanego fragmentu filmu, a następnie należało odpowiedzieć na pytanie, które dotyczyło np. tego, co pojawi się w kolejnej scenie, bądź, co teraz powie przedstawiony bohater. W tej kategorii uzyskaliśmy maksymalną liczbę punktów, co skutkowało koniecznością przeprowadzenia dogrywki pomiędzy naszą drużyną, a gospodarzami w walce o drugie miejsce. Choć nie zwyciężyliśmy dogrywki, to i tak stanęliśmy na podium, zajmując trzecie miejsce w powiecie, co stanowi powód do dumy.

Wyniki konkursu:

1. Gimnazjum Chojna – 25 pkt
  2. ZSP nr 2 Gryfino – 22 pkt; po dogrywce 24 pkt
  3. ZSP Chojna – 22 pkt; po dogrywce 23 pkt
  4. Liceum Park – 19 pkt
  5. Gimnazjum Widuchowa – 16 pkt
  6. Gimnazjum Park – 15 pkt
  7. Gimnazjum Gryfino – 13 pkt

Uczestnicy konkursu byli przygotowywani do udziału w nim przez mgr Kamilę Nowak.

Serdecznie dziękujemy Gospodarzom za zaproszenie i fantastyczną organizację konkursu. Połączenie rywalizacji z zabawą okazało się być strzałem w dziesiątkę. Wszyscy świetnie bawiliśmy się walcząc z pytaniami konkursowymi. Choć mieliśmy niecały miesiąc od zaproszenia do przystąpienia do konkursu, daliśmy z siebie wszystko, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję również: Idzie, Dominikowi i Michałowi za bardzo mile spędzony dzień, poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu oraz zaangażowanie.

mgr Kamila Nowak