STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017

 

Nauczać – znaczy pokazywać możliwości.
Uczyć się – znaczy dawać sobie szansę”
Paulo Coehlo

 

1 września 2016 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, wypoczęci po wakacjach, pełni energii, z mnóstwem pomysłów i obietnic, rozpoczęli kolejny rok szkolny - czas nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy. Był to wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów – pierwsze spotkanie ze szkołą, klasą, wychowawcą.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się o godz. 9:00. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się na boisku przed  budynkiem nr 1. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Proboszcz Mariusz Matuszak oraz pani Justyna Michalska – przewodnicząca Rady Rodziców. Uroczystość prowadziła Emilia Pociej, uczennica klasy trzeciej liceum.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor szkoły pani Adriana Salamończyk, która powitała zebranych, szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych, zapewniając ich o życzliwości i wszechstronnej pomocy nauczycieli, wychowawców i szkolnych pedagogów. Przedstawiła kadrę kierowniczą szkoły oraz klasy pierwsze i ich wychowawców.

W tym roku szkolnym naukę rozpoczęli uczniowie klas pierwszych:
- klasa I abd LO kierunek matematyczno – ekonomiczny, biologiczno – chemiczny i ogólny – wychowawca: mgr Renata Czubak,
- klasa I c LO kierunek społeczno – wojskowy – wychowawca: mgr Marek Bednarz,
- klasa I BI TZ w zawodach: technik informatyk, technik budownictwa – wychowawca: mgr  Kamila Nowak,
- klasa I HŻ TZ w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych – wychowawca: mgr Katarzyna Mickiewicz - Bindas,
- klasa I ZSZ w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – wychowawca: mgr inż. Krzysztof Pawlaczyk,
- klasa I ZSZ wielozawodowa – wychowawca: mgr Lilla Kość.

Pani Dyrektor poinformowała o zmianach w kadrze nauczycielskiej oraz dziękując za pracę i  zaangażowanie, pożegnała odchodzących z naszej szkoły nauczycieli, panią Barbarę Dybczak oraz panią Alinę Rewers. Szczególnie słowa podziękowania, za wieloletnią pracę i  oddanie uczniom i sprawom szkoły, skierowała do pani Aliny Rewers, która przeszła na  emeryturę.
Pani Dyrektor swoje przemówienie zakończyła słowami „Rozpoczynając ten nowy rok szkolny 2016/2017 życzę nam wszystkim, abyśmy po jego zakończeniu byli z siebie dumni, żebyśmy niczego nie żałowali, abyśmy z pełną świadomością i odpowiedzialnością mogli powiedzieć, że wszystko co zrobiliśmy - zrobiliśmy najlepiej jak potrafiliśmy. Wszystkim życzę udanego i owocnego roku szkolnego.”

Nawiązując do 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej uczestnicy uroczystości wysłuchali okolicznościowego referatu, który odczytała uczennica Katarzyna Grabowicz. Cała społeczność szkolna oddała hołd bohaterom – obrońcom Rzeczypospolitej Polskiej, którzy odważyli się zbrojnie przeciwstawić niemieckiemu i sowieckiemu najeźdźcy w  pierwszych dniach września, a także później: w konspiracji, oddziałach partyzanckich i  na  wszystkich frontach II wojny światowej.

W imieniu samorządu uczniowskiego życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym złożył przewodniczący Krzysztof Stamblewski.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami. W tymdniu uczniowie klas pierwszych pisali test językowy, który pozwolił przydzielić ich  do  odpowiednich grup językowych.
Nowy rok szkolny, to nowe przeżycia i wyzwania. Niech przyniesie wszystkim same sukcesy, potwierdzone wysokimi ocenami, a nauka i praca będzie źródłem przyjemności i  satysfakcji. Szczególnie uczniom klas pierwszych życzymy, aby dobrze czuli się w naszej szkole i  znaleźli w niej przyjaciół. Niech dla wszystkich będzie to udany rok, owocny w  nowe doświadczenia i wiedzę.


mgr Anna Krzemińska

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie