STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Spektakl „Jak tu pięknie”

 

W dniu 13 października 2016 r. w Centrum Kultury w Chojnie został wystawiony dla  uczniów spektakl „Jak tu pięknie” w reżyserii pani Aleksandry Słowińskiej w wykonaniu młodych aktorów z Teatru Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Spektakl, poruszający temat zagrożeń związanych z dyskryminacją, agresją powodowaną stereotypami i uprzedzeniami, został przedstawiony na podstawie relacji wielopokoleniowej rodziny. W „Modlitwie” finałowej części widowiska można było usłyszeć głos młodych ludzi, którzy chcą być kochani i akceptowani, wchodząc w dorosłe życie. Strach, lęk i nadzieja, to właśnie te emocje kończą spektakl i zapadają głęboko w pamięć.

Po skończonym spektaklu, reżyser p. A. Słowińska, przeprowadziła prelekcję oraz  warsztaty z młodzieżą. Miały one na celu zaangażowanie do interakcji i współpracy. Młodzież, pracująca na scenie, stanęła przed zadaniem m.in. spontanicznego okazywania, narzuconych przez instruktora emocji. Uczestnicy konfrontowali ze sobą emocje, myśli, uczucia, co okazywało się być dużym wyzwaniem. Do ciekawych wniosków doprowadziło ćwiczenie: z kim usiadłbyś w przedziale podczas podróży. Młodzież omówiła przy tej okazji zagadnienia stereotypów, oceny innych i dyskryminacji. O tym, jak negatywne zachowania wpływają na nas samych, uczniowie przekonali się podczas próby wydostania się z kręgu zbudowanego przez ludzi „obojętnych”.

Te i wiele innych teatralnych zabaw nie tylko zintegrowały młodzież i dostarczyły dobrej, aktywnej zabawy, ale także zwróciły uwagę na wiele ważnych aspektów naszej rzeczywistości. Na to, czym jest i jak się objawia dyskryminacja, brak tolerancji i jakie są  jej  skutki. A także jak przyjemnie jest żyć w przestrzeni, gdzie wszyscy nas akceptują, lubią, wspierają.
Spektakl „Jak tu pięknie” odbył w związku z realizacją przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie projektu edukacyjnego pt. „Każdy różny - wszyscy równi”, w  ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach Bezpieczna+.

 

 

Pedagog szkolny
mgr Karolina Kubowicz

 

 

 

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie