STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Spotkanie z Romanem Czejarkiem
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie
w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"

 

Kojarzycie może moment - lato, upalny dzień, jedziecie samochodem, w radiu leci końcówka waszego ulubionego kawałka, powoli ustępując miejsca przebojowi, który budzi w was żądzę mordu. Co zwykle robicie? Jak każdy człowiek znajdujący się w tego typu sytuacji, zaczynacie maltretować przyciski biednego urządzenia, do momentu, gdy w końcu znajdziecie melodię godną waszych uszu. Niemniej jednak, w trakcie całej tej batalii z Bogu ducha winnym sprzętem elektronicznym, z pewnością traficie na stację, w której zabrzmi charakterystyczna melodyjka, kojarząca się z wakacjami nad polskim morzem. Mowa tu  o  audycji pt. Lato z radiem na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, w którym pracuje pan Roman Czejarek, z którym młodzież ZSP w Chojnie spotkała się w czwartek, 6 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie, w ramach realizowanego przez  szkołę "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Po tym krótkim wstępie, a przed opisem samego wydarzenia, muszę wtrącić „kilka” słów o  szanownym gościu, oszczędzając wam czasu na przeszukiwanie Wikipedii. Pan Roman Czejarek to – według wspomnianego źródła wiedzy - polski dziennikarz, prezenter, konferansjer, publicysta oraz autor humorystycznych opowiadań i nie tylko. Co ciekawsze, z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem i to nie byle jakim, bo z tytułem magistra!


Możemy niejako uznać tego wesołego radiowca za swojaka, gdyż pochodzi on ze „Szczecina nad Bałtykiem”, jak to kiedyś powiedział Churchill. Nic dziwnego, że część jego książek, np.  Sekrety Szczecina, opowiada właśnie o tym dobrze znanym nam mieście. Mam nadzieję, że nieco przybliżyłam wam postać Romana Czejarka. Zgadza się? W takim wypadku przejdźmy do głównego tematu, czyli samego spotkania w bibliotece.


Było to już kolejne spotkanie z osobami zajmującymi się słowem zarówno pisanym, jak  i  mówionym, zorganizowane w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", w którym nasza szkoła bierze udział. Uczestnicy, oprócz spotkania z bardzo ciekawą personą, jaką niezaprzeczalnie jest Roman Czejarek, mieli okazję dowiedzieć się  wielu interesujących faktów oraz anegdot związanych ze światem mediów.

Prowadzący nieemitowanego już teleturnieju Gilotyna, związany jest głównie z  dziennikarstwem radiowym, stad większość „wykładu” dotyczyła właśnie radia. Jak  wygląda praca, co należy wiedzieć, jakie są zarobki i nie tylko. Ku zaskoczeniu słuchaczy, nasz gość przedstawił cały schemat działania „radiowej manipulacji”: jak drobne elementy, np. rodzaj muzyki puszczanej w pierwszych minutach pełnej godziny lub sposób mówienia radiowca, wpływają na nas - odbiorców. Pomyślelibyście, że Last Christmas wydobywa się z głośników rok w rok tylko dlatego, że dobrze wypada w badaniach? Oczywiście poza radiem, poruszane były również tematy telewizji, książek napisanych przez  pana Czejarka oraz zmian, jakie nastąpiły w mediach od początków jego kariery zawodowej do chwili obecnej.
Na koniec zagadka prosto ze słonecznego odbiornika: Które radio ma system zabezpieczeń, zapobiegający emitowaniu niechcianych bądź kontrowersyjnych wypowiedzi w  programach na żywo?


Karolina Błoch kl. III a LO

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie