STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Wręczenie medalu „Młody Bohater”

 

20 grudnia 2016 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W bieżącym roku szkolnym stypendia przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Może je otrzymać jeden, najlepszy uczeń w danym typie szkoły, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z  wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie: Ida Rumbuć z kl. 2 TH, Wiktor Hadała z  kl.  2b, Jan Drozdowicz z kl. 2 TB.

Akty przyznania stypendiów oraz gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyli Wojewoda Zachodniopomorski - Pan Krzysztof Kozłowski oraz  Zachodniopomorski Kurator Oświaty - Pani Magdalena Zarębska - Kulesza. Wielokrotnie podczas uroczystości podkreślano rolę szkoły oraz przede wszystkim rolę rodzica, w wychowaniu i edukacji młodego człowieka.

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie medalu „Młody Bohater”. W  imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wojewoda Pan Krzysztof Kozłowski, udekorował nim ucznia naszej szkoły Jana Drozdowicza. W ten sposób Janek dołączył do grona 28 młodych ludzi, którzy swoim zachowaniem uratowali życie lub zdrowie innych osób. 21 marca 2016 r. w Mieszkowicach, Jan czekał wraz z kolegą na autobus. Nagle kolega doznał ataku epilepsji. Jan zadbał o to, aby kolega nie zrobił sobie krzywdy i poprosił też przechodzącego w pobliżu burmistrza miasta o wezwanie karetki.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom i młodzieży, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o  niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę. Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal i zostaje wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA.

Na zakończenie uroczystości wszystkim stypendystom został zadedykowany koncert w  wykonaniu kwartetu smyczkowego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Po zakończeniu ceremonii stypendyści zostali zaproszeni na  poczęstunek.


Gratulujemy stypendystom i życzymy dalszych osiągnięć i realizacji marzeń.


mgr Gabriela Lasowska

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie