STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Święto Drzewa 2016

 

W dniu 10 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole obchody Święta Drzewa - projektu Klubu Gaja. Projekt ma na celu kształtowanie ekologicznych zachowań i postaw obywatelskich w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu oraz zainspirowanie różnych grup społecznych do podejmowania lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu.
Drzewa w pierwszej kolejności kojarzą się z lasem. Jednak również na terenach wiejskich odgrywają one ważną i często niedocenianą rolę. Klub Gaja, organizując tegoroczne „Święto Drzewa – wśród pól”, zachęcił nas do podejmowania działań na rzecz sadzenia i ochrony zadrzewień śródpolnych.
Przygotowaniem obchodów tego święta zajął się szkolny Klub Alternatywy Młodzieżowej. Do udziału w różnych imprezach towarzyszących zaproszona została Pani Agnieszka Kujawska z Nadleśnictwa w Chojnie oraz Ks. Jan Zalewski z parafii rzymskokatolickiej Świętej Trójcy w Chojnie. Chcąc zaangażować jak największą ilość uczniów, zorganizowane zostały dwa konkursy szkolne. W pierwszym - uczestniczyły trzyosobowe drużyny klas II i III liceum i technikum. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów na  temat „Parków Narodowych w Polsce”. W drugim konkursie plastycznym, na temat „Las wokół nas”, wzięli udział uczniowie klas pierwszych. W komisji konkursowej, oprócz  zaproszonych gości, zasiadała również Pani Gabriela Lasowska.

SL380433

Najważniejszym momentem Święta Drzewa było posadzenie drzew, podarowanych przez  Nadleśnictwo w Chojnie. Jednak tym razem, zgodnie z tegorocznym hasłem, były to  wyłącznie drzewa i krzewy polskie. Uczniowie klasy I abd LO, aby lepiej poznać nasze rodzime gatunki drzew, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Agnieszkę Kujawską.

CAM00411

Zachęcając nie tylko do sadzenia drzew, ale także dostrzeżenia związków między naturą i  literaturą, odbyło się „ Czytanie drzewom” przy budynku nr 2, które poprowadzone zostało przez Panią Hannę Leszczyńską i Panią Gabrielę Lasowską. Ważną akcją tegorocznego święta w naszej szkole była zbiórka makulatury, z której zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wykup koni przeznaczonych na rzeź.
Na zakończenie obchodów Święta Drzewa goście wraz z Panią Dyrektor Adrianą Salamończyk, w obecności uczestników konkursów, posadzili symboliczne drzewo.


CAM00417

„Krajobraz jest naszym dziedzictwem kulturowym, a zadrzewienia śródpolne stanowią jego ważny element i służą zwierzętom oraz lepszym plonom. Twórzmy remizy śródpolne, sadźmy drzewa i krzewy. To nie tylko ratunek dla naszej Planety, ale i piękno w czystej postaci” - podkreśla Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

 


Organizator
mgr Agnieszka Pawlaczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie