STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 

W dniach 14 - 18 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły po raz czwarty włączyli się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku, w 160 krajach świata, w tym w Polsce.

DSCF0152

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli, przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji do udziału w programie „Otwarta firma”, do którego zgłosił się również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. W programie tym wolontariusze – przedstawiciele firm i instytucji, spotykali się podczas Tygodnia Przedsiębiorczości na warsztatach z młodzieżą. Szkoły, które się zgłosiły do programu, brały jednocześnie udział w konkursie na najaktywniejszą szkołę w Polsce.
Udział w Tygodniu Przedsiębiorczości rozpoczęła klasa 1 WZ od spotkania z panią Dorotą Olszak, doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chojnie. Tematem zajęć było: „Znaczenie mowy ciała w biznesie – czynniki wpływające na sukces przedsiębiorstwa”. Pani Olszak przedstawiła przykłady zachowań, postaw ciała i innych elementów komunikacji niewerbalnej, które mogą wpływać na decyzje biznesowe. W tym samym dniu odbyły się  również spotkania pani Olszak z klasą 1 c i 1 HŻ dotyczące zasad przygotowania się  i  zachowania na rozmowie kwalifikacyjnej.
W dniach 15 i 17 listopada uczniowie z klas 3 abd, 3 c, 2 b oraz 1 abd odbyli spotkanie z panią Anetą Piasecką - Hadałą, właścicielką biura podatkowego. Prowadząca spotkanie poruszyła kwestię: „Jak założyć własną firmę, co robić, aby osiągnąć sukces”. Zapoznała też z zagadnieniami dotyczącymi podatków, które należy zapłacić przy kupnie lub  sprzedaży przez Internet.

WP_20161115_11_04_26_Pro

Następnym punktem w harmonogramie obchodów Tygodnia Przedsiębiorczości były zajęcia kl. 1 WZ z doradcą zawodowym Urzędu Pracy w Chojnie – panią Małgorzatą Rąpałą – Zygmunt. Przedstawicielka UP odniosła się do wad i zalet pracy na etacie, prowadzenia własnej działalności gospodarczej.


DSC_0212

17 listopada uczniowie klas 1 abd oraz 1 BI mieli możliwość dokładniejszego poznania praw konsumenta, np. do reklamacji czy zwrotu towaru, dzięki spotkaniu z panem Waldemarem Mejną – Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. W tym samym dniu dziewięcioro uczniów z klasy 3 b wzięło udział w rozprawie sądowej na Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Gryfinie – filia w Chojnie.

WP_20161117_10_53_52_Pro (1)


W ostatnim dniu obchodów Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klas 1MM i 2MPS poznali tajniki zakładania własnej firmy oraz oczekiwania wobec przyszłych pracowników dzięki właścicielowi firmy Auto Master. Kolejnym wydarzeniem tego dnia był wykład dr  A.  Malkowskiego – pracownika Katedry Marketingu Wydziału Ekonomicznego ZUT. Klasa 2 HŻ dowiedziała się o sposobach wsparcia lokalnej przedsiębiorczości społecznej, natomiast klasa 2 bd uzyskała informacje, co to są startupy i skąd pozyskać środki finansowe i  rzeczowe na rozpoczęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Na zakończenie Tygodnia Przedsiębiorczości pan Ryszard Matecki – właściciel Ośrodka Edukacji Regionalnej w Zatoni Dolnej przedstawił swoje doświadczenia związane z tym jak zostać przedsiębiorcą. Klasa 1 HŻ poznała też wiele możliwości, jakie niesie ze sobą ciekawy pod  względem turystycznym obszar Doliny Dolnej Odry.

DSCF0136

 

mgr Barbara Zubala

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie