STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
„Odkryj swój talent !”
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie uczestniczył w zorganizowanym po raz pierwszy, z inicjatywy Komisji Europejskiej, Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent!”.Wydarzenie miało na celu zachęcić ludzi do odkrywania, wykorzystywania i doskonalenia swoich talentów i umiejętności poprzez kształcenie zawodowe. Chojeńskie działania były jednymi, z około 800 przedsięwzięć, jakie odbyły się w  28 krajach UE. Wydarzenia Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Chojnie miały miejsce w dniach 5 - 8 grudnia 2016 r.
W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., koordynator do spraw współpracy międzynarodowej w ZSP w Chojnie, p. J.C. Salamończyk, przedstawił grupie uczniów z klas Technikum Zawodowego o specjalnościach informatycznej, budowlanej, hotelarskiej i gastronomicznej możliwości, jakie stwarza uczestnictwo w stażach zagranicznych realizowanych przez szkołę w przedsiębiorstwach na terenie UE w ramach programu Erasmus+.

Transmisja z wystąpienia Marianne Thyssen

Uczniowie klas pierwszych i drugich technikum uczestniczyli w relacji na żywo z uroczystości otwarcia Tygodnia. Obejrzeli wystąpienie Marianne Thyssen, unijnej komisarz, odpowiedzialnej za zatrudnienie, sprawy społeczne, umiejętności i mobilność pracowników. Pani komisarz podkreśliła, że kształcenie i szkolenie zawodowe są dla każdego mądrym wyborem ułatwiającym karierę zawodową. Dzięki nim młodzi ludzie szybciej znajdują zatrudnienie.
Kolejne wydarzenia Tygodnia miały miejsce we wtorek, 6 grudnia.Pani Ewa Jaklewicz – Walewicz, z Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie, przeprowadziła dwie sesje zajęć warsztatowych pt. „Kreowanie drogi kariery zawodowej”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum zawodowego. W godzinach popołudniowych, p. Janusz Salamończyk, przedstawił rodzicom uczniów technikum zagadnienia, związane z realizowanym w szkole programem umiędzynarodowienia oraz stażami w zagranicznych przedsiębiorstwach.

Warsztaty „Kreowanie drogi kariery zawodowej” z p. Ewą Jaklewicz – Walewicz.

W środę, 7 grudnia, ZSP w Chojnie gościł uczniów klas trzecich Gimnazjum w Chojnie. Gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną „Staże zagraniczne – zostań zawodowcem”, która przybliżyła im korzyści uczestnictwa w stażach zagranicznych z programu Erasmus+. Kolejny punkt programu ich pobytu w ZSP w Chojnie, obejmował zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego.

Prezentacja multimedialna „Staże zagraniczne – zostań zawodowcem” prowadzona przez p. J.C. Salamończyka.

Goście zwiedzili stoiska, na których były prezentowane kierunki kształcenia i zawody, a także odwiedzili wyposażone w nowoczesny sprzęt i urządzenia pracownie, w których odbywa się kształcenie zawodowe. Uczniowie ostatnich klas gimnazjum spotkali się również z miejscowymi pracodawcami z branży handlowej i budowlanej, p. Radosławem Stecem i p. Danielem Błażkiewiczem. Tematem spotkania były możliwości i warunki zatrudnienia absolwentów szkół zawodowych i technicznych.


Stoisko Technikum Hotelarskie

 

Zwiedzanie pracowni diagnostycznej

W czwartek, 8 grudnia, przedstawicielka Urzędu Pracy w Chojnie, pani Małgorzata Rąpała - Zygmunt przeprowadziła dwie sesje zajęć warsztatowych „Jak zaistnieć na rynku pracy?”. W zajęciach dotyczących metod szukania zatrudnienia, przygotowania listu motywacyjnego, CV i zachowania podczas rozmowy o pracę, uczestniczyli uczniowie technikum zawodowego i zasadniczej szkoły zawodowej.

Warsztaty „Jak zaistnieć na rynku pracy?” z p. Małgorzatą Rąpałą – Zygmunt.

W działaniach, w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, wzięło udział 305 osób. Byli to uczniowie oraz nauczyciele ZSP w Chojnie i Gimnazjum w Chojnie, rodzice uczniów ZSP w Chojnie, przedstawicielka Urzędu Pracy w Chojnie, wykładowca Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie i lokalni pracodawcy.

mgr J.C. Salamończyk

 

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie