STRONA GŁÓWNA  
   
  HISTORIA SZKOŁY  
   
  ABSOLWENCI  
   
  DOKUMENTY  
   
  REKRUTACJA  
   
  ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY  
   
  KADRA PEDAGOGICZNA  
   
  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  
   
   
   
  INTERNAT  
   
  PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU  
   
  DORADCA ZAWODOWY  
   
  PROFILAKTYKA  
   
  EWALUACJA  
   
 
 
   
  EGZAMIN MATURALNY  
   
  EGZAMIN ZAWODOWY  
   
  PATRONATY  
   
   
   
   
   
  SUKCESY UCZNIÓW  
   
   
   
  SUPER KLASA  
   
  GAZETA "WIÓRY"  
   
  50 LAT LO  
   
  MOODLE  
   
  ADMINISTRATOR  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
 
WOPR
 
     
 
Akademia CISCO
 
 
 
     
     

 


 

Warsztaty integracyjne w internacie

 

,,Nie osiąga się pełni poprzez odcinanie części samego siebie, lecz przez integrację przeciwieństw.”
C.G. Jung

Integracja grupy jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego ucznia, szczególnie na początku roku szkolnego. Niełatwym momentem staje się również dla niego czas, kiedy po  raz pierwszy zamieszkał w internacie.
Dzięki warsztatom integracyjnym, które odbyły się 26 września 2016 r., w internacie ZSP w Chojnie, uczniowie mogli poznać się wzajemnie, co pozwoliło im na lepsze zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku. Poprzez aktywny udział w różnorodnych zadaniach nawiązywały się wzajemne kontakty, kształcono umiejętność mówienia o sobie w  grupie, budowania zaufania. Warsztaty zorganizowały pani Magdalena Zagajewska – psycholog szkolny oraz pani Dorota Szwiec – kierownik internatu.

Uczniowie w bardzo ciekawy i dowcipny sposób przedstawiali się używając ulubionej potrawy, koloru, bohatera, samochodu, zwierzęcia. Pracowali w konkurencyjnych grupach, przy hipotetycznym wydobywaniu diamentów z kopalni, przez co dostrzegli, jak ważna jest  współpraca oraz jak łatwo stracić zaufanie drugiej osoby.


Zadaniem, które pozwoliło na obserwacje procesów grupowych wśród uczestników warsztatów, było wyplątanie się z ,,pajęczej sieci”. Uczniowie musieli mieć zasłonięte oczy, zaś pomocą służyło troje obserwatorów. Podczas tego ćwiczenia wyłoniono liderów, oponentów, komentatorów oraz osoby współpracujące. Celem zadania było wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i zaufania w grupie.


Ostatnim ćwiczeniem warsztatów integracyjnych była ,,giełda wartości”. Uczniowie zapisali na kartkach po 5 wartości istotnych w ich życiu, następnie wrzucali je do wspólnej puli, z której losowali również 5 kartek z wypisanymi wartościami. Każdy, bez użycia słów, musiał uzyskać swoje wcześniej wypisane wartości.
Punktem kulminacyjnym warsztatów było podsumowanie. Jednym z wniosków, do  którego doszli uczestnicy warsztatów, jest wyjątkowość i niepowtarzalność każdego człowieka, dlatego tak ważny jest wzajemny szacunek i pomoc.


Podczas wielu zadań, uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pracy w grupie, humorem, spostrzegawczością. Panowała ciepła i miła atmosfera, a twórczej pracy towarzyszył gwar rozmów oraz radosny śmiech.
Przeprowadzone warsztaty pozwoliły uczniom na rozwijanie umiejętności budowania pozytywnych relacji grupowych, akceptacji wobec siebie i innych oraz budowania poczucia bezpieczeństwa.


Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w warsztatach, uśmiech, wspaniałą współpracę i kreatywną zabawę. Życzymy Wam, aby rozpoczęty proces integracyjny nie został zamknięty, a chwile które są przed Wami pozwoliły na efektywną naukę, miły pobyt w internacie i rozsądne usamodzielnienie się.

 

mgr Dorota Szwiec
mgr Magdalena Zagajewska

 

 

 
 

LANGUAGE

Anglia
Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie

Dziennik elektroniczny

Poczta

 
 

GALERIA

     
   
     
   
     
 
 
     
   
     
   
     
   
     
   
     
 
 
     
 
 
 


 
   
     
  WOŚP 2012  
     
 
Festiwal Piosenki Angielskiej 
 
     
 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP w Chojnie