ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY

ADMINISTRATOR

Akademia CISCO

Bookcrossing  -Wędrująca książka

Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.
przysłowie chińskie)

Każda książka jest dla nas jak przyjaciel, spędzamy z nią miłe i niemiłe chwile. Gdy zaczynamy czytać nową poznajemy ją i lubimy. Wracając do starej, która jest już wypróbowana, wiemy, czego się po niej spodziewać. Tak jak z przyjaciółmi.
Znacie to uczucie, gdy krótko po zakupie książki skończyliście ją czytać i zastanawiacie się co dalej z nią zrobić? Zdecydowana większość ludzi decyduję się zostawić papierowy obiekt na półce, aby kurz miał powierzchnie, na której może się spokojnie gromadzić, inni oddają je do pobliskiej biblioteki, ale jest coś jeszcze! Bookcrossing, czyli po naszemu – jak to ładnie pokazał „Wujek Google” -  krążąca, wędrująca książka albo książka w podróży.

"Wędrująca książka", jest to nazwa projektu edukacyjnego, w którym udział bierze nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Całe przedsięwzięcie ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie czytania wśród naszej młodzieży. Idea piękna, ale jak miałoby to działać w praktyce? Odpowiedź stoi we wnęce. Z pewnością większość z was zauważyła regał  stojący we wspomnianej wnęce na pierwszym piętrze. Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się dlaczego tak nagle zmieniono aranżację tego miejsca, to już wiesz, że ten mebel jest częścią projektu i służy do pozostawiania przeczytanych książek lub ich nabywania przez kolejne osoby, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Ta ciekawa praktyka pozwala na zapoznawanie się z licznymi tytułami, gatunkami i kształci zwyczaj szanowania książek.
Serdeczne zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w projekcie i życzymy przyjemnej lektury.

Karolina Błoch
Gabriela Lasowska