ODDZIAŁY I WYCHOWAWCY

Akademia CISCO

SZTAFETA DOOKOŁA POLSKI
Dystans 3530 km

Kwietny Bieg 2010 wystartował 26 maja 2010 o godzinie 17:00 z Jastrzębia Zdroju. Sztafeta w 15 dni obiegł Polskę i 10 czerwca zakończył się w Jastrzębiu Zdroju.

W tym samym czasie biegacze w Krakowie pokonali 1000 okrążeń krakowskich Błoni. Bieganie to nasza pasja – zmagamy się z dystansem, czasem, własną słabością – to wyzwania, którym chcemy sprostać – mówią uczestnicy biegu.

Kwietne Biegi – sztafeta dla wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć to wyzwanie, być może najdłuższą i najliczniejszą sztafeta świata.

Wysiłki na trasie, naszemu przewodnikowi na „Długim dystansie” – Janowi Pawłowi II, w hołdzie składamy.

6 czerwca o godz. 16.30 spod Ratusza w Chojnie w sztafecie wystartowało piecioro uczniów ZSP nr 1 w Chojnie wraz z dwoma opiekunami: Wojciechem Krupą, Markiem Łągiewczykiem. Uczniowie przebiegli swoje wyznaczone dystanse czym zaakcentowali swój udział w „Biegu Kwietnym”, za co otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Uczniowie biorący udział w biegu:
    1. Jarosław Olejarz, 1 TRW
    2. Maciej Kusiak, 1 TRW
    3. Anna Skarżyńska, 1bLO
    4. Przemysław Poraziński, 1 TI
    5. Andżelika Dziewińska, 2a LO

Ze względu na sytuację powodziową nastąpiła zmiana trasy w gminie Chojna. Sztafeta została przekazana na granicy gminy Chojna i przewieziona do Chojny. W tym czasie uczestnicy biegali dookoła Ratusza. Po przekazaniu oficjalnie szarfy pod Ratuszem bieg odbył się trasą: Chojna – Godków Wieś – Mirowo – Przyjezierze – Moryń – Moryń Dwór – Stare Łysogórki – Dystans 29 km. Start odbył się o godzinie 17.30 spod Ratusza , a spotkanie ze sztafetą z gminy Mieszkowice miało miejsce o godzinie 21.00 w Starych Łysogórkach.

Odcinki biegu:
    Chojna – Godków Wieś – 8 km
    Godków Wieś – Moryń – 10 km
    Moryń – Stare Łysogórki – 11 km
    Zmiany sztafetowe:
    I zmiana: Chojna – Godków Wieś – 8 km – Dorośli
    II zmiana: Godków Wieś – Mirowo (koniec wsi) – 2 km – SP Godków + M. Szarejko
    III zmiana: Mirowo – na trasie przed Przyjezierzem (znak prędkości 60) – 2 km – SP2 Chojna – I. Bąk
    IV zmiana : Przyjezierze – do skrzyżowania na Moryń – 2 km – Gimnazjum Chojna – A. Ikert
    V zmiana: Od skrzyżowania – Moryń (przed Orlikiem) – 2 km – ZSP2 Chojna – W. Krupa
    VI zmiana: Orlik – kopalnia Moryń – 2 km – Gimnazjum Chojna – M. Wysocki
    VII zmiana: Kopalnia – Moryń Dwór (punkt czerpania wody) – 2 km – SP2 Chojna – M. Chatłas