Strona główna  
   
  Historia szkoły  
   
  Dokumenty szkoły  
   
  Zasady rekrutacji  
   
  Profilaktyka  
   
  Nauczyciele  
   
  Samorząd Uczniowski  
   
  Rada Rodziców  
   
  Kierunki i wychowawcy klas  
   
  Kalendarz roku szkolnego  
   
  Kalendarz imprez i uroczystości  
   
  Olimpiady, konkursy, zawody  
   
  Koła zainteresowań  
   
  Absolwenci  
   
  Matura  
   
  Egzamin zawodowy  
   
  Osiągnięcia uczniów  
   
  Patronaty i współpraca  
   
  Współpraca z zagranicą  
   
  Europejskie projekty edukacyjne  
   
  Comenius REGIO  
   
  Klub Europejski Douzelage  
   
  Wolontariat  
   
   
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
   
  Gazeta szkolna "WIÓRY"  
   
  Super Klasa  
   
  Sport  
   
  Informacje dla rodziców  
   
  Kontakty z nauczycielami  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1chojna@o2.pl

tel./faks 091 414 20 29


 
 
PATRONATY - WSPÓŁPRACA
 
   
     
   
     
 
 
     
     
 
 
     
     

 


     
 

Wyjazd do Sherborne w Anglii w ramach projektu fotograficznego

 

     W dniach 8-13 lipca 2010 r. sześcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie przebywało wraz z opiekunem p. J. Cezarym Salamończykiem w Sherborne w Anglii. Dotarliśmy na miejsce dość późno. Zostaliśmy powitani przez rówieśników z Anglii, a następnie każde z nas zostało zakwaterowane u rodziny angielskiej.

     Pierwszy dzień pobytu – zwiedzanie Gryphon School. Jest to niezwykły kompleks szkolny, znacznie różniący się od polskich szkół. Spotkaliśmy się tam z uczennicami szkoły, które oprowadziły nas po jej zakątkach, a następnie udaliśmy się do miasta. Mogliśmy podziwiać piękny kościół - Sherborne Abbey. Następnie wyruszyliśmy do centrum Sherborne. Zwiedziliśmy prywatną szkołę dla chłopców. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z p. Krystyną Griffith-Jones. To bardzo ciepła i sympatyczna osoba, która gościła nas w swoim domu. Poznaliśmy historię jej emigracji z Polski w okresie wojny. Na koniec dnia zjedliśmy kolację w hinduskiej restauracji „Rajpoot”.


      Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin średniowiecznego zamku w Sherborne - Old Castle. Pan Jeremy Baker prowadził nas pośród imponujących pozostałości zamku. Opowiedział nam także jego historię. Wspólnie zjedliśmy lunch w pięknym, zamkowym ogrodzie, a następnie rozpoczęliśmy wycieczkę po nowym zamku z XVII w. Zamek został wybudowany nad jeziorem, jest otoczony wspaniałym parkiem w stylu angielskim. Spędziliśmy tam czas robiąc zdjęcia. Na kolację mieliśmy typowe danie angielskie – rybę z frytkami. Ostatnim punktem zaplanowanym na sobotę był występ chóru w Sherborne Abbey. Chór wykonywał pieśni w języku angielskim i francuskim. To niezwykłe widowisko wywarło na nas duże wrażenie.      Niedzielę spędziliśmy na słonecznej, piaszczystej plaży w Lyme Regis. Naszym opiekunem był p. Michael Fenton. Byliśmy zachwyceni pięknym widokiem i pogodą. Odbył się piknik na plaży, zjedliśmy lody i robiliśmy zdjęcia.

 

     W poniedziałek odbyły się warsztaty fotograficzne, zgłębialiśmy tajniki programów komputerowych. Następnie udaliśmy się do państwa Stones na barbecue. Miło spędziliśmy czas na grze w krokieta. Ostatnim punktem wieczoru była kolacja w Rose and Crown i gra w skittles. Jest to gra podobna do kręgli.


      Ostatni dzień upłynął nam na zwiedzaniu Glastonbury, Wells i okolic. Był to również czas pożegnań z naszymi rówieśnikami i opiekunami. Czas spędzony w Anglii był dla nas nowym, niezwykłym doświadczeniem. Poznaliśmy kulturę i angielskie obyczaje. Opuszczaliśmy Sherborne z nadzieją na powtórny przyjazd.

      Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie.      Organizatorem projektu było Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie.

Uczestnicy projektu z ZSP Nr 1 w Chojnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

LANGUAGE

Anglia Niemcy Węgry


LINKI

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


Dziennik elektroniczny

 
 

GALERIA

 
     
 
 
     
  Festiwal Piosenki Angielskiej  
     
   
     
   
     
   
     
 

 

 
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie