tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych
w piłce koszykowej chłopców

04.03.2010 r. w Gryfinie odbyły się szkolne zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców. Udział wzięły trzy zespoły.
Mecze grano każdy z każdym, cztery kwarty po 10 minut.
                Drużyna ZSP Chojna broniła mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem. W pierwszym meczu nasza drużyna grała z gospodarzem turnieju ZSP Nr 2 Gryfino. Mecz był zacięty i wyrównany, do przerwy wynik brzmiał 24 do 17 dla ZSP Chojna. Po przerwie jeszcze większe emocje. Drużyna z Gryfina zniwelowała straty i na dwie minuty przed końcem wynik na tablicy: po 38 pkt. Chłopcy z Chojny nie przestraszyli się takiego obrotu sprawy i w końcówce meczu przeprowadzili skuteczną kontrę zdobywając punkt z gry. Na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem wynik 40:38 dla ZSP Chojna. Gospodarze byli w posiadaniu piłki, rozgrywali długo akcje i na 10 sekund przed końcem meczu oddali rzut za 3 pkt., na nasze szczęście jednak niecelny. Piłka trafia w ręce naszego zawodnika i rozlega się końcowa syrena kończąca mecz. Chłopcy z ZSP Chojna zeszli z boiska uradowani i czekali na kolejny mecz.

Po 10 minutach przerwy kolejny mecz, z jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem, a mianowicie z drużyną ZSP NR 1 Gryfino. W pierwszej kwarcie było badanie przeciwnika i wiele niecelnych rzutów z obu stron. Po pierwszej części gry wynik brzmiał po 10 pkt. Jednak każda kolejna partia meczu nie była już tak udana dla nas i przeciwnik skutecznie powiększał swoja przewagę punktową. Chłopcy z ZSP Chojna zmęczeni trudem pierwszego meczu przestali wierzyć w możliwość wygrania tego meczu. Wynik po końcowej syrenie na tablicy wyników brzmiał 50:26 na korzyść drużyny z Gryfina.

W kolejnym meczu spotkały się drużyny z Gryfina. ZSP Nr 1 gładko uporał się z drużyną  ZSP Nr 2 Gryfino, czym zapewnił sobie pierwsze miejsce w turnieju i wywalczył tytuł Mistrza Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych.